Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Włoski sposób palenia kawy, czyli tradycyjna kawiarka dalej w modzie! Sprawdź, jak o nią dbać

środa, 23 listopada 2022 15:18 / Autor: Krzysztof Kubalski
Włoski sposób palenia kawy, czyli tradycyjna kawiarka dalej w modzie! Sprawdź, jak o nią dbać
Włoski sposób palenia kawy, czyli tradycyjna kawiarka dalej w modzie! Sprawdź, jak o nią dbać
Krzysztof Kubalski
Krzysztof Kubalski

Tylko Ci, którzy nie wyobrażają sobie codziennego dnia bez kawy, doskonale wiedzą jak ważny jest rytuał jej przygotowania. W Polsce można zaobserwować bardzo dużą popularność ekspresów do parzenia. Oczywiście ich szereg udogodnień pozwala w mgnieniu oka stworzyć kawę niczym z najsłynniejszych kawiarni. Czasami koszt oraz wielkość uniemożliwia zakup. W takich przypadkach tradycyjna włoska kawiarka jest jak znalazł! W niniejszym wpisie opowiemy Ci, dlaczego pomimo upływu lat dalej jest w modzie! Zapraszamy do czytania!

Czasami mniej znaczy więcej! Zobacz,  jak właściwie czyścić kawiarkę włoską

Kawiarka zwana inaczej makinetką przywędrowała do nas z Włoch i co najważniejsze tam dalej gra pierwsze skrzypce. Możesz wierzyć, ale znajdziesz ją w każdym włoskim domu wiecznie gotową do użycia. Z czego wynika jej popularność? Z pewnością możemy śmiało przyznać, że stwarza odpowiedni klimat. Dźwięk bulgoczącej kawy w połączeniu z wyrazistym smakiem zachęca każdego smakosza do chwili relaksu przy niewielkiej porannej bądź popołudniowej filiżance kawy. Na duże uznanie zasługuje jej prostota. Składa się z trzech najważniejszych elementów, dzięki czemu z jej obsługą poradzi sobie dosłownie każdy. Mała ilość poszczególnych części niweluje ryzyko kosztownych napraw, co niestety w przypadku ekspresu jest nieuniknione. Niestety, jednak nawet tak nieskomplikowana budowa sprawia, że spora część osób niewłaściwie o nią dba. Musisz mieć świadomość, że złe czyszczenie wpływa na smak kawy. Na rynku możemy znaleźć  kawiarki wykonane zarówno ze stali, jak i aluminium. Czy którąś z nich można myć w zmywarce? Nie! Silne detergenty mogą uszkodzić poszczególne warstwy materiału. Efekt? Chemiczny, kwaśny smak kawy z nutą środków chemicznych. Pamiętaj, że do wyczyszczenia kawiarki wystarczy jedynie ciepła woda!

Dopasuj kawiarkę włoską do swoich potrzeb i zobacz, jak wybrać tą najlepszą

Będąc przy czyszczeniu kawiarek, należy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie odkamienianiu, szczególnie jeśli do robienia kawy wykorzystujesz kranówkę. Ochroni to przed zatkaniem zaworów, a tym samym uszkodzeniem makinetki. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam wybór kawiarki. Im lepszą wybierzesz, tym dłużej będzie niezawodnie służyć. Pamiętaj, aby poza wysoką jakością, sprawdzić również na jakiej kuchence może być używana. Na rynku znajdziesz wersje zarówno na płytę indukcyjną, jak i gazową. Ostatnim najważniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest pojemność kawiarki! Nie opłaca się kupować większych, aby kawa przez długi czas stała zrobiona. Wpływa to na jej gorszy smak. Dopasuj pojemność makinetki do ilości spożywanych filiżanek w ciągu dnia. Kawiarka włoska od jednego z najbardziej rozpoznawalnych włoskich producentów czeka na Ciebie w sklepie Mazurro. Wyróżnia ją atrakcyjna cena oraz dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Wybierając kawiarkę od sprawdzonego producenta, zyskujesz pewność, że pomimo upływu czasu doskonale będzie spełniać swoje zadanie! Sprawdź już teraz!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO