CIEKAWOSTKI
Płyty termoizolacyjne - ich najważniejsze zalety
Najważniejsze zalety płyt termoizolacyjnych, przeznaczonych do stosowania w ocieplaniu Zyskujące na popularności w branży budowlanej płyty termoizolacyjne, stanowią wynalazek naszych zachodnich sąsiadów. To Niemcy opatentowali ten niesamowity materiał, który pozwala inwestorom i klientom indywidualnym zaoszczędzić na ogrzewaniu obiektów. Znikome straty energetyczne to jeden z powodów, dla których użycie tego rodzaju izolacji zwraca się w przeciągu pierwszych lat użytkowania, a więc stosunkowo szybko. Poniżej korzystając z ekspertyzy specjalistów z branży, postaramy się przybliżyć Państwu zalety proponowanych rozwiązań.
Płyta termoizolacyjna ma najlepsze parametry na rynku!
Płyta termoizolacyjna stanowi blok materiału poliuretanowego, który na pierwszy rzut oka może przypominać arkusz styropianu. Jego budulec, od lat znany jest lokalnym fachowcom pod skrótowymi nazwami PIR oraz PUR. Pianki, z których wykonuje się ocieplenie, przez całe sezony były największymi rywalami tradycyjnie stosowanej wełny mineralnej i styropianu. Kiedy jednak przyjrzymy się właściwościom wspomnianych materiałów, zobaczymy, iż w przypadku płyt termoizolacyjnych jesteśmy w stanie przy dwukrotnie mniejszej warstwie izolacji, otrzymać podwójnie skuteczne współczynniki przewodzenia ciepła. Oczywiście oznacza to wprost o połowę niższe koszty ocieplania budynku zimą oraz chłodzenia w trakcie letnich upałów. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że potrzebujemy znacznie cieńszej warstwy surowca, okazuje się, że zyskujemy dobre paręnaście centymetrów z każdej strony ocieplanego pomieszczenia. To zaś przekłada się na komfort w codziennym użytkowaniu domu lub mieszkania.
Poznaj podstawowe atuty płyt termoizolacyjnych i wybierz świadomie
Przede wszystkim płyty kupujemy ze względu na doskonały współczynnik przepuszczalności ciepła. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Jeśli spojrzymy na wady wełny mineralnej i styropianu, szybko przypomnimy sobie, że na ich powierzchni często potrafią rozwijać się pleśń oraz grzyby. W przypadku płyt termoizolacyjnych, specjalna utwardzona powłoka chroni przed wnikaniem tego rodzaju chemicznych zagrożeń. Co więcej, w odróżnieniu od kruchego styropianu i elastycznej wełny, piana PIR ze względu na swoją twardość wyklucza ryzyko, że pod naszym dachem zalęgną się gryzonie lub ptaki.
Na plus zaliczamy tu także łatwą pracę z materiałem. Z jednej strony płyty termoizolacyjne zapewnią nam mniejsze straty w samym produkcie, a z drugiej sprawią, że kosztem małej siły poradzimy sobie z ich profesjonalnym ułożeniem. To zaś oznacza pokaźne oszczędności w czasie pracy ekipy budowlanej. Co więcej, płyta termoizolacyjna jest ze względu na swą twardość i lekkość idealnym materiałem do zastosowania w budowie obiektów mieszkalnych, ale i przemysłowych. Dzięki niej bezproblemowo pokryjemy stropy, ściany, elewacje, tarasy a nawet podłogi. Nie warto więc czekać - już dziś wybierz się do doświadczonych i działających od lat hurtowników, którzy będą w stanie wybrać najlepszy materiał w zgodzie z Twoimi potrzebami. Eksperci z Polskiego Centrum Dachowego udzielą Ci potrzebnych porad i wskazówek oraz zapewnią sukces w prowadzonej inwestycji.