CIEKAWOSTKI
Olej z rokitnika – czym nas zaskoczy? Materiał partnera
Świetnie sprawdzający się w medycynie naturalnej. Doskonale znany przez nasze babcie, a nawet prababcie. Chętnie wykorzystywany zarówno w kosmetyce, jak i gastronomii. Mowa o oleju z rokitnika.
Olej z rokitnika, a więc składnik, któremu postanowiliśmy poświęcić w niniejszym poradniku nieco więcej uwagi, stanowi jeden z najbardziej pożądanych suplementów diety coraz częściej zalecanych przez specjalistów. Co takiego robi w organizmie?
Powrót do łask
Jakiś czas temu olej z rokitnika odszedł do lamusa, będąc zastąpionym przez szereg innych, nowoczesnych „specyfików” mających korzystnie wpływać na kondycję ludzkiej skóry. Po paru dekadach na nowo zaczęto przekonywać się do omawianego produktu, wierząc, iż jest to wręcz prawdziwe remedium na różnorodne dolegliwości natury dermatologicznej, ale i nie tylko. Jak się okazuje, poza redukcją zaczerwienień, poprawa trudno gojących się ran, likwidacją blizn oraz polepszeniem struktury przerwanego naskórka, olej z rokitnika potrafi sprawić w naszym organizmie dużo więcej dobrego. Jest to preparat przeciwutleniający, pełen flawonoidów. Wykazuje on także działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Znakomicie radzi sobie z tak zwanym „złym” cholesterolem. Dodatkowo, neutralizuje wolne rodniki i przez to stanowi źródło młodości. Jego regularne zastosowanie, na przykład w postaci suplementów atestowanych dostępnych chociażby za pośrednictwem sklepów typu witaminyswanson.pl, daje możliwość holistycznego, wszechstronnego zadziałania na organizm człowieka. Wiąże się to w bardzo dużym stopniu z tym, że w oleju z rokitnika znajduje się mnóstwo cennych i wartościowych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. Przydaje się użycie oleju tu charakteryzowanego w momencie, gdy trzeba zdezynfekować rany, czy tez przyspieszyć proces rekonwalescencji. To również sprawdzona metoda na wysypki.
Sposób produkcji
Powstawanie oleju z rokitnika jest niesamowicie precyzyjnym i skrupulatnie przeprowadzanym procesem wymagającym pieczołowitości oraz spokojnego oczekiwania na efekty realizowanych krok po kroku działań. Generalnie rzecz biorąc, ten rodzaj specyfiku z kategorii superfoods pozyskuje się z nasion oraz z pulpy owocowej. By móc otrzymać w pełni wartościowy wyrób, obowiązkowo olej musi być tłoczony na zimno. Właściwej jakości produkt ma mocno pomarańczowy, niekiedy nawet lekko czerwonawy odcień. Jest intensywny i aromatyczny.