Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Nowoczesne technologie dla branży metalurgicznej podczas „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce

poniedziałek, 19 września 2022 11:58 / Autor: Radio eM
Nowoczesne technologie dla branży metalurgicznej podczas „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce
Nowoczesne technologie dla branży metalurgicznej podczas „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce
Radio eM
Radio eM

Firmy m.in. z Chin, Japonii i Kataru zaprezentują się podczas Targów METAL i towarzyszących im wystaw: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH. Wydarzenie po przerwie pandemicznej powraca do swojego pierwotnego terminu, a Kielce w dniach 20-22 września 2023 roku staną się światową stolicą branży odlewniczej.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Kielecka wystawa od ponad 20 lat gromadzi czołowych reprezentantów branży za całego świata. W tym roku we wszystkich wydarzeniach spod znaku „Przemysłowej jesieni” udział weźmie ponad stu wystawców reprezentujących przeszło 200 firm z 27 krajów, w tym m.in. z: Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kataru, Chin i Japonii. Międzynarodowy charakter wydarzenia sprawia, że odbywające się w dwuletnim cyklu spotkania, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wystawców, którzy chętnie odwiedzają Targi Kielce, by wymienić się zdobytym doświadczeniem i  zapoznać z nowościami technologicznymi w branży. Przemysł odlewniczy, jak każda inna branża na świecie ulega wahaniom spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak pandemia, czy wojna w Ukrainie. Ostatnie wskaźniki pokazują jednak, że obecna sytuacja jest dobrą okazją do inwestowania i budowania swojego biznesu, aby przygotować go na zbliżające się wzrosty popytu.

Spotkania z ekspertami, warsztaty i prelekcje wartością dodaną!

W tym roku niezwykle imponująco zapowiada się program wydarzeń towarzyszących targom. Wystawcy, zwiedzający i goście targowi będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, warsztatach i prelekcjach. Jednym z takich wydarzeń są międzynarodowe spotkania kooperacyjne dedykowane odlewnictwu i technologiom obróbki METAL 2022, organizowane przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową. Przemysł odlewniczy od lat angażuje się w kwestie ekologii, dlatego 21 września odbędzie się seminarium Foundry Goes Green, podczas którego poruszane będą m.in. tematy związane z: nowoczesnymi technologiami przemysłu, obróbką cieplną metali, transformacją energetyczną w odlewniach, czy Technologią Przemysłu 4.0. Pełna lista wydarzeń towarzyszących dostępna jest na stronie www.targikielce.pl/metal. W trakcie targów wręczone zostaną również nagrody i wyróżnienia w konkursie Polskiej Akademii Nauk im. prof. W. Sakwy za najlepszą pracę dyplomową magisterską z zakresu odlewnictwa.

Przemysł bez tajemnic

Branża odlewnicza, ze względu na swoją specyfikę, bardzo silnie polega na wydarzeniach targowych. Kielecki ośrodek wystawienniczy od lat tworzy grunt do rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy producentami, dostarczycielami i klientami maszyn odlewniczych. Dzięki temu wydarzenie stało się nieoficjalnym pomostem pomiędzy wschodem i zachodem. Stałymi bywalcami są firmy z takich krajów jak Belgia, Białoruś, Francja, Niemcy, czy Chiny. Po edycji z 2018 roku Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej.

METAL i dużo więcej!

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL stanowią trzon „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce, ale siłą całego wydarzenia są również imprezy towarzyszące. Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH to nie tylko bogata oferta m.in. producentów przyrządów i maszyn pomiarowych, ale również systemów oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości oraz systemów optyczno-elektronicznych. Targi ALUMINIUM & NONFERMET na stałe wpisały się do kalendarza kieleckiego ośrodka i stanowią uzupełnienie oferty o jakże istotny sektor przemysłu metali nieżelaznych. Już po raz trzeci w ramach Targów Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT zaprezentują się firmy związane z szeroko pojętą obróbką cieplną. Na stoiskach nie zabraknie urządzeń grzewczych i związanych z nimi technologii. W dobie ekologii bardzo ważnym aspektem jest RECYKLING, dlatego w trakcie targów pod tą nazwą właśnie zaprezentują się m.in. firmy przetwarzające złom, dostarczające specjalistyczne maszyny do recyklingu, urządzenia, środki transportu, środki zabezpieczenia ekologicznego, czy aparaturę kontrolno-pomiarową.

Jesienne wydarzenie skupiające firmy związane z rynkiem metalurgicznym jest znakomitą okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań dla branży i zdobycia olbrzymiej dawki praktycznej wiedzy oraz zapoznania się z szeroką ofertą produktów i usług.

Zapraszamy na „Przemysłową jesień” do Targów Kielce już od 20 do 22 września 2022 roku!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO