CIEKAWOSTKI
Nowoczesna łazienka w bieli. Artykuł sponsorowany
Biała farba to rozwiązanie, które sprawdzi się we wszystkich łazienkach, niezależnie od ich charakteru, a szczególnie w tych nowoczesnych. Jeśli zależy nam na rześkim, odważnym, nowoczesnym efekcie, odważnie sięgajmy po biel!
W latach 80. kochaliśmy odcienie żółtego, następnie królowały tu nasycone bordo, granat, a nawet zieleń. Teraz zwróciliśmy się w stronę minimalizmu i stonowania, które w łazience wypadają bardzo korzystnie. Biała farba do łazienki, białe ściany i kafelki to rozwiązanie, które odnosi sukces w każdym stylu i kontekście, także w nowoczesnej aranżacji.
Aranżacja łazienki w bieli: dlaczego tak?
Bo łazienka kojarzy nam się z czystością. Aby podkreślić efekt nieskazitelności i idealnego, perfekcyjnego wręcz porządku, postawmy na jasną kolorystykę. Biała farba do łazienki lub białe kafelki to jedna z najprostszych dróg.
Kolejny argument „za” to uniwersalność białej farby. Możemy być pewni, że przez lata będzie sprawdzała się jako „tło”. Jeśli postanowimy nadać pomieszczeniu inny styl czy charakter, wystarczy, że wymienimy dodatki i detale, jak lustro czy dywaniki oraz pudełka i puzderka. Poza tym miejmy na uwadze, że kolor biały i biała farba pasuje do wszystkiego i z wszystkim prezentuje się nienagannie – niezależnie od stylu przedmiotu czy jego koloru.
Jaka aranżacja łazienki w bieli?
Biel ścian pozwala na wybranie przynajmniej jednej z dwóch dróg. Postawmy albo na mocną kolorystykę dodatków, albo na ujednolicenie kolorów na tym poziomie. Jeśli chcemy oprzeć aranżację na kontrastach, mamy bardzo szerokie pole do popisu. Wybierzmy dowolną, ale raczej nasyconą i intensywną barwę dodatków, które będą wyraźnie odcinać się na tle ścian. Może butelkowa zieleń, mocny róż albo stare złoto?
Drugi sposób to rozmycie. Białe ściany i jasne dodatki zlewają się w jedno, wskutek czego wnętrze jest minimalistyczne, stonowane, eleganckie. Aby nadać odrobiny charakteru kompozycji, sięgnijmy po połyskliwe powierzchnie – szkło, lustra, wylewki i kurki w kolorze srebra.
Biała farba: czy tylko podstawowe odcienie bieli?
Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane odcienie pozwalają nam manipulować odbiorem wnętrza. Ciepłe tonacje (jak Antyczny Marmur z palety Dulux EasyCare) sprawiają, że pomieszczenie nabiera przytulności – odbieramy je jako bardziej komfortowe i „przyjazne”. Zimne lub przechylające się w stronie szarości z kolei pomagają podkreślić nowoczesny, minimalistyczny wystrój.
Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wnętrze, możemy zaplanować w nim dodatkowy akcent kolorystyczny. Namalujmy na ścianie motyw, kształt czy symbol w innym kolorze, np. szarości (jak Szary Denim). Najlepsze rezultaty osiągniemy, postępując podobnie w pozostałych pomieszczeniach.
Artykuł powstał we współpracy z marką Dulux.