CIEKAWOSTKI
Na czym polega kredyt konsolidacyjny? Artykuł sponsorowany
Na czym polega kredyt konsolidacyjny?
Polacy są coraz bardziej zadłużeni i coraz częściej mają problemy ze spłatą zobowiązań. Na długiej liście pojawiają się kredyty, pożyczki, zakupy na raty, karty kredytowe. Im więcej zaległości, tym ryzyko, że nie podołamy, staje się bardziej realne. Banki wychodzą więc z różnymi produktami, które mają za zadanie ułatwić spłatę kolejnych rat, a tym samym oczywiście dbają o swój interes. Z kredytu konsolidacyjnego korzystają więc ci, którzy mają wiele mniejszych zobowiązań i ci, którzy na przykład nie radzą sobie ze spłatą hipoteki. Ta opcja pozwala dopasować wysokość rat do konkretnych potrzeb i możliwości. I dlatego najtańszy kredyt konsolidacyjny jest obecnie bardzo poszukiwanym produktem.
Zasady przyznawania kredytu konsolidacyjnego
Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny pomaga obniżyć miesięczną ratę. Dzięki temu zamiast kilku zobowiązań mamy jedno. Zmienia się rzeczywista roczna stopa oprocentowania i wydłuża się czas spłaty. Wówczas jedna rata jest zdecydowanie niższa niż suma poprzednich. Konsolidacja kredytów jest jedną z najchętniej wybieranych opcji, szczególnie wtedy, gdy wizja komornika na rachunku bankowym czy też wpisania do BIK-u jest bardzo realna. W przypadku kredytu konsolidacyjnego będziemy spłacać wszystkie zobowiązania, które wchodzą w jego skład – czyli pożyczki, kredyty, chwilówki, karty kredytowe i limity w koncie. Wnioskuje się o tego typu produkt do banku tak jak o każdy inny kredyt gotówkowy. Szacowana będzie zdolność kredytowa, oceniane nasze możliwości i na tej podstawie zostanie nam zaproponowany konkretny produkt. Może się zdarzyć, że bank nie będzie chciał kredytem konsolidacyjnym objąć wszystkich naszych zobowiązań. I dlatego mówi się o tym, że jest to opcja ustalana bardzo indywidualnie.
Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?
By znaleźć najlepszą opcję, warto sprawdzić kalkulator kredytu konsolidacyjnego Direct Money. Tu można szybko oszacować, ile będzie nas kosztować tego typu produkt, ile zaoszczędzimy i w którym banku są najatrakcyjniejsze aktualnie warunki. Korzystanie z internetowej przeglądarki jest świetnym sposobem na selekcję, choć trzeba pamiętać, że konkretne warunki zostaną przedstawione na podstawie indywidualnej oceny zobowiązań oraz dochodów. Ważne dokumenty do przeczytania to tabele opłat, szczegółowe warunki oraz treść umowy kredytu. Jedna rata powinna się nam przecież opłacać, nawet jeśli w rozrachunku okazuje się, że zapłacimy więcej, to nie będziemy mieć problemu z regulowaniem należności. Wielu klientów obecnie decyduje się na kredyt konsolidacyjny online.
Popularny kredyt konsolidacyjny hipoteczny
Kredyt konsolidacyjny gotówkowy czy też hipoteczny nie zmienia sumy zadłużenia. Po prostu zamiast kilku przelewów robimy jeden, zamiast różnych zobowiązań – o zmiennym oprocentowaniu, okresie czy też zabezpieczeniach, mamy jedno. Z zasady tani kredyt konsolidacyjny zmienia warunki wszystkich dotychczasowych umów. Zazwyczaj wydłuża się okres finansowania, co sprawia, że miesięczne raty będą niższe. Może się także okazać, że konsolidacja będzie udzielona na lepszych zasadach niż poszczególne pożyczki. I dlatego mówi się, że ta opcja jest tańsza. Zmienia się także roczna stopa oprocentowania, a co za tym idzie koszty. Poza tym pożyczka konsolidacyjna pozwala nie tylko spłacić swoje wszystkie zobowiązania. Możemy w jej ramach wnioskować o dodatkowe środki. Rata pozostanie jedna i nie będzie dużym obciążeniem domowego budżetu. Konsolidacja kredytu na przykład w Alior Banku jest także idealną opcją dla tych klientów, którzy z powodu dużej ilości zobowiązań mają problemy ze zdolnością kredytową. Tak może się zdarzyć na przykład wówczas, gdy chcemy kupić mieszkanie i potrzebujemy przejrzystej historii i oczywiście większych pieniędzy.