Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Malowanie dachów w świętokrzyskim – na czym polega i dlaczego jest ważne?

piątek, 27 stycznia 2023 10:38 / Autor: Radio eM
Malowanie dachów w świętokrzyskim – na czym polega i dlaczego jest ważne?
Malowanie dachów w świętokrzyskim – na czym polega i dlaczego jest ważne?
Radio eM
Radio eM

Usługi malowania dachów w świętokrzyskim stają się coraz popularniejsze. To efekt rosnącej świadomości mieszkańców województwa o tym, jak duże znaczenie dla ich komfortu, bezpieczeństwa, ale też wartości domu mają tego typu prace wykonywane regularnie. Dlatego coraz więcej osób z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Sandomierza decyduje się na współpracę z profesjonalną firmą, która ma w swojej ofercie czyszczenie dachów, ich malowanie oraz konserwację.

Mycie dachu, malowanie dachówki – na czym to polega?

Czyszczenie dachów to bardzo ogólne pojęcie odnoszące się w praktyce do wszystkich czynności wykonywanych z myślą o poprawieniu estetyki dachu i utrzymaniu go w dobrej kondycji. Osoby, które zdają sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa życia ma solidne pokrycie budynku, pamiętają o tym, aby zamawiać usługi malowania dachu w świętokrzyskim. Na szczęście na terenie województwa nie brak ekspertów, którzy podejmą się czynnością związanych z:

  • przeglądem technicznym dachu,
  • myciem dachu,
  • malowaniem dach,
  • zabezpieczaniem blachy lub dachówki przed wpływem czynników zewnętrznych.

Warto dokładnie poznać, co wchodzi w skład usługi czyszczenia dachów. Najlepiej, gdy jedna ekipa wyświadczy ją od początku do końca, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale też pieniądze. 

Profesjonalne usługi utrzymania dachu

Dach wyeksponowany bezpośrednio na działanie czynników pogodowych i zanieczyszczeń środowiskowych jest podatny na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Czy można im zapobiec? Raczej trudno, chyba, że zdecydujemy się współpracować w tym zakresie z firmą, która wykona dla nas usługę mycia dachów wraz z nałożeniem impregnatu zabezpieczającego go na przyszłość. Do tego jest możliwość zlecenia malowania dachów w celu odzyskania ich estetycznego wyglądu lub zmiany koloru, a przez to designu całej nieruchomości.

metamorfoza dachu po malowaniu dachowki ceramicznej 63d10ef4dcc78

Co daje mycie i malowanie dachu?

Po co to wszystko? Eksperci zapewniają, że czyszczenie, mycie i malowanie dachów ma istotne znaczenie techniczne. Pozwala zabezpieczyć je przed:

  • wnikaniem wilgoci,
  • korozją,
  • pękaniem (na wskutek mrozu),
  • odbarwieniami pod wpływem promieni UV,
  • trudniejszymi do wywabienia zabrudzeniami,
  • powstawaniem mchów czy porostów.

Co ważne, nowa powłoka będzie znacznie łatwiejsza w utrzymaniu, bo w zależności od zastosowanej farby i techniki jej nakładania może mieć zdolność samoczyszczenia. 

Jakie dachy można myć i malować?

Każdy dach, o ile jego stan techniczny nie jest bardzo zły, może zostać poddany zabiegom, takim jak mycie czy malowanie. Po ocenieniu jego kondycji specjalista planuje zakres oraz technikę prac. Może się ona różnić w zależności od rodzaju dachówek, kształtu dachu, a nawet lokalizacji budynku. Jednak warto wiedzieć, że możliwe jest malowanie dachówki betonowej, ceramicznej wypalanej tradycyjnie, szkliwionej, glazurowanej, angobowanej.  

– Materiał partnera

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO