Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Kredyt hipoteczny w Kielcach - gdzie i jak szukać najlepszych ofert - materiał partnera

poniedziałek, 09 listopada 2020 13:22 / Autor: Radio eM
Radio eM

Jeżeli planujesz zakup lub budowę nieruchomości, prawdopodobnie zamierzasz sfinansować inwestycję kredytem hipotecznym. Gdzie i jak na korzystnych warunkach zaciągnąć go w Kielcach? Oto poradnik dla mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego, którzy są zainteresowani pożyczeniem pieniędzy na zakup nieruchomości.

Kredyt hipoteczny tylko w banku

Pierwsza, podstawowa kwestia dotyczy tego, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego – podobnie jak każdego innego kredytu – jest możliwe tylko w banku. Banki są wyłącznymi instytucjami, które udostępniają tego rodzaju produkty finansowe. W Kielcach działają placówki większości banków obecnych na polskim rynku, więc dostęp do ofert jest nieograniczony. Z jednej strony gwarantuje to dużą konkurencję, ale z drugiej rodzi problemy związane z wyborem najlepszego kredytu hipotecznego. Jak sobie z nim poradzić?

Kredyt hipoteczny to wieloletnie zobowiązanie, dlatego przed podpisaniem umowy każdy powinien się zorientować w warunkach wybranego produktu. Jak mieć pewność, że dany kredyt jest rzeczywiście atrakcyjny finansowo i spełnia indywidualne wymagania i potrzeby? W tym celu skorzystaj z poniższego linku i sprawdź oferty kredytu hipotecznego na nowe mieszkanie w internetowej porównywarce, która pozwala na darmowe porównane wielu ofert pod różnym kątem.

W odróżnieniu od wielu kredytów i pożyczek gotówkowych kredytu hipotecznego nie da się zaciągnąć przez Internet. Skomplikowane wymagania związane z weryfikacją zarówno kredytobiorcy, jak i nieruchomości powodują, że wiele dokumentów trzeba dostarczyć bo banku osobiście w oryginalnej formie. Tu nie ma dróg na skróty, a procedury mogą trwać nawet wiele tygodni.

Wsparcie doradcy się przyda

Zakup mieszkania na kredyt to skomplikowana procedura, która wiąże się z wieloma formalnościami i wymaga przedłożenia licznych dokumentów oraz stałej komunikacji z bankiem. Również sam wybór produktu może być problematyczny. Dlatego kredytobiorcy często decydują się na podjęcie współpracy z doradcą lub pośrednikiem, który zapewnia merytoryczne wsparcie i pomaga w załatwieniu wszelkich formalności. W Kielcach działa wielu specjalistów z tej dziedziny, więc wybór jest szeroki.

A może pożyczka hipoteczna

Jeżeli dysponujesz już własną nieruchomością, na której nie ciąży hipoteka, pod jej zastaw możesz zaciągasz korzystną finansowo, atrakcyjnie oprocentowaną pożyczkę hipoteczną. Ograniczone formalności i możliwość zadłużenia się na dużą kwotę czynią ten produkt wartym uwagi, jednak trzeba pamiętać, że pożyczki tego rodzaju są nieco droższe od kredytów hipotecznych. Oba produkty są dostępne w kieleckich bankach.

Czym się kierować przy wyborze oferty

Podstawowym aspektem, który bierze się pod uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego, są koszty. Aby łatwo porównać poszczególne oferty pod tym względem, należy sprawdzić wskaźnik RRSO, ponieważ obejmuje on wszelkie opłaty, jakimi objęty jest dany produkt finansowy. Jeśli nie wiesz, ile wynosi jego wartość, ale znasz wysokość oprocentowania i prowizji, oblicz współczynnik RRSO kredytu na https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/kalkulator-rrso/.

Zorientuj się też, czy i ewentualnie na jakich zasadach przyznawane są wakacje kredytowe. Kolejna ważna kwestia to wysokość wkładu własnego, który standardowo powinien wynosić 20%, ale niektóre banki umożliwiają jego obniżenie do 10% pod warunkiem wykupienia ubezpieczenia wkładu własnego. Sprawdź też, czy dana oferta wymaga skorzystania z dodatkowych produktów pod rygorem podwyższenia oprocentowania, takich jak konto osobiste czy karta kredytowa.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO