Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Korepetytorzy z języka polskiego

wtorek, 06 grudnia 2022 10:03 / Autor: Radio eM
Korepetytorzy z języka polskiego
Korepetytorzy z języka polskiego
Radio eM
Radio eM

Ile może zarobić korepetytor z języka polskiego w 2023 roku?

Zarobki korepetytorów to temat, który od lat owiany jest pewną mgłą tajemniczości. Popularność indywidualnych lekcji stale rośnie, a na rynku pojawia się coraz więcej osób świadczących podobne usługi. Uczniowie szkół chętnie korzystają również z korków z języka polskiego, przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty czy matury. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawdzić, na jakie zarobki może liczyć korepetytor z polskiego w 2023 roku.

Zarobki korepetytorów z języka polskiego w 2022 roku

Zanim jednak wybrniemy w przyszłość, warto podsumować mijający rok 2022, w którym korepetytorzy mogli liczyć na całkiem niezłe zarobki. Korepetycje z polskiego również cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie w kontekście przygotowania do egzaminów szkolnych. Warto zatem spojrzeć, jakimi stawkami rządziły się korki z języka polskiego.

Sprawdziliśmy cennik korepetycji na platformie BUKI, gdzie ogłaszają się najlepsi specjaliści z całego kraju. Oto przedziały cenowe stacjonarnych korepetycji (stawki za 60 minut zajęć) w wybranych miastach Polski:

  • Warszawa: od 40 do 200 zł
  • Kraków: od 30 do 100 zł
  • Łódź: od 30 do 100 zł
  • Wrocław: od 30 do 100 zł
  • Katowice: od 30 do 70 zł

Dla porównania, cena godziny zajęć online wynosi 70 zł.

Jak widać, górne widełki cen korepetycji z polskiego są w naszym kraju dość zróżnicowane. Wciąż jednak warto pamiętać, że zajęcia z tego przedmiotu szkolnego nie należą do najdroższych w Polsce. Często znacznie więcej trzeba zapłacić za korepetycje z języków obcych i przedmiotów ścisłych, które wymagają więcej wiedzy i umiejętności nauczyciela.

Ponieważ jednak system edukacji w naszym kraju mocno kuleje, rodzice uczniów gotowi są zapłacić za korepetycje z języka polskiego. Czy w 2023 roku będą zmuszeni sięgnąć nieco głębiej do swoich portfeli?

Ceny korepetycji z polskiego w 2023 roku mogą wzrosnąć

Wskaźniki inflacyjne nie dają nam spokoju już od 2021 roku, kiedy ceny towarów i usług zaczęły szybko rosnąć. Trend ten wyhamował nieco w listopadzie 2022, ale inflacja r/r na poziomie 17,40% nie wróży niczego dobrego przed początkiem nowego roku. Według najnowszych doniesień rynku, podwyżki cen mogą dotyczyć również korepetycji.

Najlepsi korepetytorzy, podobnie jak większość Polaków, również chcą zarabiać więcej. Dlatego też nie powinna nikogo dziwić skokowość cen lekcji prywatnych, którą obserwujemy w ostatnich latach. Choć w wielu miastach najtańsze korki zaczynają się od 30 zł za godzinę, to jednak górna granica cenowa może się przesunąć do góry.

W efekcie, najdrożsi, ale często też najbardziej wykwalifikowani korepetytorzy, mogą znacznie podnieść ceny swoich usług w 2023 roku. Przewiduje się, że w zależności od kilku czynników, zarobki korepetytorów wzrosną średnio o 10-20%.

Warto dodać, że ceny korków uzależnione pozostaną nie tylko od kwalifikacji i doświadczenia nauczycieli. Ogromny wpływ na cenniki ma również miejsce zamieszkania oraz sposób prowadzenia zajęć (stacjonarny vs online). Do tego należy dodać również osobiste potrzeby zarobkowe poszczególnych korepetytorów.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że wysokiej jakości korepetycje to inwestycja warta każdych pieniędzy. Dotyczy to także języka polskiego, którego można uczyć się w zaciszu własnego domu lub dzięki lekcjom online.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO