CIEKAWOSTKI
Jak zostać wychowawcą i kierownikiem wypoczynku?
Trwają słoneczne i ciepłe wakacje, a więc czas letnich podróży i wypraw. Niezwykle cenne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, dzięki którym możemy podjąć pracę w charakterze wychowawcy, czy kierownika wypoczynku oraz kierownika wycieczek szkolnych. Warto skorzystać z oferty Centrum Doskonalenia Zawodowego.
Jak zostać wychowawcą?
Wychowawca wypoczynku to niezwykle odpowiedzialna praca. Musi on bowiem zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym i wspierać kierownika wypoczynku w podejmowanych przez niego działaniach. Ponadto, do jego obowiązków należy organizowanie zajęć i dbanie o właściwą higienę dzieci i młodzieży podczas wyjazdu. Praca ta daje jednak bardzo dużo satysfakcji i jest okazją do podjęcia zatrudnienia. Po to, aby zostać wychowawcą wypoczynku możemy ukończyć kurs wychowawcy wypoczynku. Samo szkolenie trwa 36 godzin, a osoby, które skorzystają z oferty Centrum Doskonalenia Zawodowego mogą go ukończyć nie wychodząc z domu. Po zaliczeniu kursu na specjalnej platformie, do kursanta delegowany jest przedstawiciel instytucji w celu przeprowadzenia egzaminu. Termin ustalany jest telefonicznie.
Potwierdzenie naszych kwalifikacji otrzymamy już po tygodniu, a jego ważność jest dożywotnia. Kursanci mają możliwość uzyskania także wersji elektronicznej zaświadczenia. Co bardzo istotne – uprawnienia są honorowane nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Po to, aby uzyskać więcej informacji warto odwiedzić dział FAQ - częste pytania i odpowiedzi. Można również napisać maila na kontakt@wychowawca.edu.pl lub zadzwonić pod numer 22 60 20 113. Wychowawcą może zostać osoba niekarana, która ukończyła 18 lat oraz posiada co najmniej średnie wykształcenie.
A jak kierownikiem?
Kurs Kierownika Wypoczynku również możemy zaliczyć w zaciszu naszego domu. Zasady są podobne, jak w przypadku szkolenia dla wychowawców. To jednak zadanie bardziej wymagające. Kierownik odpowiada bowiem za całokształt pobytu, zarządzając całą kadrą opiekuńczo-wychowawczą, ale również tworząc program zajęć w trakcie wypoczynku. To on kontaktuje się z rodzicami i jest odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów. Dba o bezpieczeństwo podopiecznych, zarówno w trakcie podróży, jak i pobytu, ale również zwraca uwagę na zapewnienie zróżnicowanej diety. Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia, rejestracji oraz płatnościach znajdziecie w dziale FAQ - częste pytania i odpowiedzi.
Po wakacjach… kurs nas kierownika wycieczek
Z kolei kierownik wycieczek szkolnych odpowiada za opracowanie programu i regulaminu wycieczki oraz przedstawienie go rodzicom, opiekunom i uczestnikom. Nadzoruje także zaopatrzenie uczestników w odpowiedni sprzęt, organizuje transport, nocleg, wyżywienie i określa zadania opiekunów. Pełni on najważniejszą funkcję spośród całej kadry. W tym przypadku odpowiednie uprawnienia również zdobędziemy dzięki Centrum Doskonalenia Zawodowego, kurs kierownika wycieczek możemy ukończy średnio w 1-2 dni.
Może zastanawiasz się nad tym, czy nie zostać opiekunem wycieczek? Każdy opiekun wycieczki, odbywającej się poza terenem szkoły, jest zobowiązany do posiadania odpowiednich kwalifikacji. Jak je uzyskać? Nie musi to być wcale trudne. Wystarczy, że wybierzesz nasz internetowy kurs, z którego skorzystało już wielu zawodowych opiekunów.
O jakości szkolenia zaświadczają sami kursanci. „Kurs na wychowawcę kolonijnego to niezwykle wartościowe doświadczenie, które zdecydowanie polecam każdemu, kto pragnie pracować z dziećmi i młodzieżą. Program kursu jest dobrze zorganizowany i obejmuje szeroki zakres tematów, od zarządzania grupą, przez pierwszą pomoc, aż po kreatywne formy spędzania czasu. Kurs nie tylko dostarcza niezbędnych umiejętności, ale także inspiruje i motywuje do pracy wychowawczej. Po jego ukończeniu czuję się pewnie i dobrze przygotowana do pełnienia roli wychowawcy na kolonii”, napisała pani Joanna.