Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak wybrać kamerę do hobbistycznego filmowania?

piątek, 03 grudnia 2021 15:36 / Autor: Radio eM
Jak wybrać kamerę do hobbistycznego filmowania?
Jak wybrać kamerę do hobbistycznego filmowania?
Radio eM
Radio eM

W ostatnich latach filmowanie stało się bardzo popularnym hobby. Systematycznie powiększa grono swoich zwolenników, niezależnie od tego, czym się kierują: chęcią upamiętnienia chwil i wydarzeń, fascynacją przyrodą, aktywnością w Internecie itp. Liczy się zapał, bo nie każdy musi mieć do tego talent. Jedyne, co każdy niewątpliwie mieć musi to kamera. Na przykład dji osmo action.

Czy kamera na pewno jest potrzebna?

W obecnych czasach serwisy internetowe i media społecznościowe stawiają przed użytkownikami coraz nowsze wyzwania. Aby dotrzymać im kroku, nie wystarczy już samo opisanie jakiegoś wydarzenia. Dobrze jest to wydarzenie udokumentować zdjęciem, a jeszcze lepiej krótkim nagraniem. Do tego celu wystarczy smartfon... Owszem, na jakiś czas. Gdy chcemy profesjonalnie podejść do tematu, warto jest zastanowić się nad kupnem kamery.

Rynek tej branży ma bardzo wiele do zaoferowania. Od kamer tanich i prostych w obsłudze, po te z najwyższej półki, z mnóstwem możliwości. Wszystko zależy od zasobności portfela i od przeznaczenia danego sprzętu. Należy też zastanowić się, czy planujemy „filmować na poważnie”, czy pozostanie to w strefie naszego hobby. W tym ostatnim przypadku doskonale sprawdzi się kamera dji osmo action.

Mała kamera wielkich możliwości

Kompaktowe rozwiązania doceniają wszyscy amatorzy filmowania. Czy to uchwycenie pierwszych kroków dziecka, czy nagranie kolejnego odcinka vlogowego poradnika? W każdym przypadku kamera powinna być wygodna, czyli mała i lekka. Jeśli w dodatku posiada równie wygodne funkcje to niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Taka właśnie jest dji osmo action.

Kamera posiada funkcję sterowania głosem, co znacznie ułatwia filmowanie. Dwa kolorowe ekrany pozwalają uzyskać najlepsze efekty, z obydwu stron obiektywu. Idealnie wykadrowany obraz powstanie dzięki przedniemu wyświetlaczowi. Czysta jakość każdego ujęcia to z kolei zasługa tylnego wyświetlacza.

Dji osmo action jest odporna na mróz i działa bez zarzutu w temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Można też z powodzeniem filmować pod słońce — potrójna soczewka zredukuje odblaski i zniekształcenia, a samo filmowanie może odbywać się przez dłuższy czas w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

A co z filmowaniem w ruchu?

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się filmowanie w ruchu. Nagranie filmu podczas jazdy na motocyklu, tańca czy innej ulubionej aktywności? Dlaczego nie! Trudno jest jednak zapisać obraz w ruchu, nieprzystosowaną do tego kamerą. Tutaj Dji osmo action znowu staje na wysokości zadania. Producenci postawili przede wszystkim na stabilizację obrazu. Dzięki najnowocześniejszej technologii obraz pozbawiony jest jakichkolwiek wstrząsów.

Kamera jest wprost stworzona do dynamicznych akcji, może być też używana podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Nawet tych pod wodą! Specjalna wodoszczelna obudowa pozwala filmować na 11 metrach głębokości. Dji osmo action Jest niezwykle wytrzymała, a przy tym bardzo czuła. Pozwala na zapisanie pliku o wysokiej rozdzielczości z zachowaniem najdrobniejszych detali. Taka kamera z pewnością zadowoli każdego miłośnika filmowania.

Tag: kamera Film
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO