CIEKAWOSTKI
Jak to zapamiętać?
Ponad 40 osób uczestniczyło w spotkaniu z Tobiaszem Boralem, mistrzem Polski w zapamiętywaniu, które odbyło się w trzecią sobotę września w Aptece Wyobraźni w Kielcach.
W 90-minutowym spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy zajęć mogli na żywo przekonać się o wyjątkowych umiejętnościach mistrza, np. zapamiętaniu w ciągu 2 minut, kilku rzędów cyfr 0 i 1 (system binarny).
W dalszej części zajęć dzieci, ich rodzice i opiekunowie brali udział w zabawach mnemotechnicznych przygotowanych przez Tobiasza Borala. Ku zdziwieniu dorosłych – najmłodsi, czyli 6-, 7- i 8-latki poradziły sobie rewelacyjnie. Z 15 elementów do zapamiętania, w pierwszej próbie, duża część dzieci zapamiętała 12-13 elementów.
Ćwiczenia poprawiające koncentrację spodobały się i młodszym, i starszym, którzy byli nagradzani słodkościami za poprawnie wykonane zadanie. „Na żadnej lekcji nie zjadłam jeszcze tak dużo cukierków” powiedziała 8-letnia Zosia, wychodząc zadowolona z zajęć.
Tobiasz Boral wspólnie z bratem założyli firmę Best Brain, która skupia najlepszych ekspertów i trenerów pamięci, kreatywności oraz rozwoju umysłowego. Działają w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Częstochowie. „Dzięki Muzeum Zabawek i Zabawy, na mapie Best Brain znalazły się również Kielce”, mówi organizatorka spotkania, Marlena Chudzik.
Obecnie trwają zapisy na cykliczne zajęcia dla dzieci i dorosłych z Tobiaszem Boralem.
Więcej informacji na stronie: http://www.bestbrain.pl/ lub pod numerem telefonu: 606 547 471.
Tobiasz Boral
Założyciel firmy Best Brain, pierwszy w historii reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci, Vice Mistrz Świata Juniorów w konkurencji Spoken Numbers na Mistrzostwach Świata Pamięci, Chiny 2011, Brązowy medalista tych mistrzostw w konkurencji Abstract Images, zdobywca 17 złotych medali Mistrzostw Polski Pamięci federacji WMSC/IAM, dwukrotny finalista programu The Brain. Genialny Umysł, jedyny Polak posiadający dwa standardy mistrzowskie federacji WMSC/IAM, autor książki „Techniki zapamiętywania”.
Tekst: Muzeum Zabawek i Zabawy
Oprac. Piotr Wójcik