Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Dziś Dzień Kobiet. Panowie ustawiają się w kolejkach po kwiaty!

wtorek, 08 marca 2022 10:24 / Autor: Weronika Karyś
Dziś Dzień Kobiet. Panowie ustawiają się w kolejkach po kwiaty!
Dziś Dzień Kobiet. Panowie ustawiają się w kolejkach po kwiaty!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W kwiaciarni Kwiatowa Pasja praca wre. Od samego rana panowie ustawiają się w kolejce po bukiety. Wśród najchętniej wybieranych królują róże, tulipany oraz goździki w przeróżnych kolorach.

Dla słuchaczy Radia eM Kielce Kwiatowa Pasja przygotowała zestaw pomarańczowych tulipanów. Wybór nie był przypadkowy.

– Kolor pomarańczowy symbolizuje pozytywną energię, ciepło i optymizm, czyli to czego tak bardzo brakuje nam w ostatnich dniach. Wszyscy jesteśmy zszokowani wybuchem wojny w Ukrainie. Trudno nam się z tym pogodzić – mówi florystka Beata Tokarska-Wójcik, właścicielka Kwiatowej Pasji.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, w tym roku Dzień Kobiet ma zupełnie inny wymiar.

– Liczę na to, że kobiety na całym świecie jednogłośnie krzyczą dzisiaj „Nie dla wojny i cierpienia niewinnych ludzi”. To wszystko jest bardzo smutne, ale kwiaty zawsze przynoszą uśmiech. Życie toczy się dalej i musimy zadbać o to, żeby wszystko się unormowało, uspokoiło, żebyśmy dawali sobie dobre emocje i energię – wyjaśnia Beata Tokarska-Wójcik.

Pozytywne emocje takie jak radość, ciepło i optymizm symbolizuje również kolor żółty. Niebieski to ład i spokój, z kolei soczysta czerwień róż to miłość i energia. Kwiaty w tych kolorach idealnie sprawdzą się więc na tegoroczny Dzień Kobiet.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO