Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

[FOTO] W Kielcach po raz kolejny odbył się Szafing. To istny raj dla miłośniczek mody

piątek, 28 lutego 2020 10:35 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Nietuzinkowe kreacje, oryginalny styl, wyjątkowa atmosfera oraz smaczne niespodzianki - to wszystko czekało na panie, które wzięły udział w Szafingu zorganizowanym przy ulicy św. Leonarda w Kielcach.

Szafing to wydarzenie cykliczne, organizowane w Kielcach raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie kobiet uwielbiających modę odbyło się w styczniu ubiegłego roku.

- Sprzedajemy ubrania przyniesione do nas przez kobiety, które mają ich nadmiar. Staramy się zawsze zaprosić osoby z terenu naszego miasta, które są związane z modą. Ich zadaniem jest pomoc w znalezieniu idealnej kreacji - mówi Małgorzata Misztal-Kątnik, współorganizatorka Szafingu. - Myślę, że tu każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy rozmiary od XS do XXL. Rzeczy są często unikatowe, od znanych projektantów, z metkami, wszystkie można kupić „za grosze”. Kobiety, które nas odwiedzają, kochają ciuszki, kochają modnie się ubierać, a nie są na tyle zamożne, żeby chodzić do galerii i kupować wciąż coś nowego. To nie jest sztuka wejść do sklepu i kupić całą nową kolekcję. Ogromną sztuką jest w takich miejscach jak Szafing wyszukać unikatowe perełki i stworzyć niepowtarzalną stylizację - dodaje.

Póki co kielecki szafing opiera się tylko na modzie damskiej. Organizatorzy wydarzenia przyznają jednak, że czekają cierpliwie również na panów, którzy będą na tyle odważni, żeby przyjść na szafing.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO