Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Świeckie życie konsekrowane - Instytut Chrystusa Króla

środa, 24 sierpnia 2022 10:54 / Autor: Wojciech Dudkowski
Świeckie życie konsekrowane - Instytut Chrystusa Króla
Świeckie życie konsekrowane - Instytut Chrystusa Króla
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

O Instytucie Świeckim Chrystusa Króla, ukrytym życiu konsekrowanym, konieczności zachowania sekretu oraz o słudze Bożym księdzu Wojciechu Piwowarczyku na antenie Radia eM opowiedziały członkinie Instytutu Joanna i Katarzyna oraz ksiądz doktor Adam Wilczyński.

Instytut Chrystusa Króla to świecki instytut żeński życia konsekrowanego – jego członkinie żyją i pracują w społeczeństwie, nie mogąc ujawnić, że są członkiniami instytutu. Zachowują celibat, codziennie modlą się i uczestniczą we Mszy Świętej.

- Jeśli jesteśmy blisko Pana Boga, to serce podpowiada nam, żeby poznawać Go jeszcze lepiej i być jeszcze bliżej. Dlatego nie podejmujemy życia rodzinnego i składamy śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – wyjaśnia pani Joanna, członkini Instytutu.

- Bez stroju, który oznacza przynależność do wspólnoty zakonnej, łatwiej o naturalny kontakt. Ma to też drugą stronę. Przynależność do Instytutu nas nie chroni i bierzemy na siebie wszystkie trudy czy gorzkie słowa. O tym, że jestem w Instytucie nie wie moja rodzina, ani znajomi, wiedzą tylko zaprzyjaźnieni księża i osoby z Instytutu – podkreśla pani Katarzyna.

Założycielem instytutu jest Sługa Boży ksiądz Wojciech Piwowarczyk, kapłan diecezji kieleckiej

- To że jest Sługą Bożym świadczy o tym, że ma nam wiele do przekazania. Może stać się przykładem dla wielu – jest kandydatem na Ołtarze – wyjaśnia ksiądz doktor Adam Wilczyński.

Posłuchaj całej rozmowy:

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  Zgłoś news
  POSŁUCHAJ
  WIDEO