Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Poseł Agata Wojtyszek: Bezpieczeństwo to najważniejsza potrzeba człowieka

czwartek, 09 września 2021 09:50 / Autor: Aleksandra Rękas

- By chronić bezpieczeństwo zewnętrzne Polski, prezydent Andrzej Duda zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w dwóch województwach na okres 30 dni. Wydaje się, że ten czas wystarczy, by uspokoić sytuację - mówiła poseł Agata Wojtyszek, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Obrony Narodowej na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreśliła Agata Wojtyszek, podczas ostatnich komisji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, były poruszane tematy związane z bezpieczeństwem.

- Jestem przekonana, że 30 dni wystarczy, by uporządkować tę trudną sytuację na wschodniej granicy. Dzięki temu, że ten stan jest wprowadzony, wojsko może skoncentrować się na zapewnieniu nam bezpieczeństwa. Rząd, decydując się na ten krok, nie zapomniał o przedsiębiorcach, którzy mogą utracić swoje dochody. Przygotowywane jest wsparcie finansowe, które prawdopodobnie będzie mogło zostać uchwalone na najbliższym posiedzeniu – wyjaśniała wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Jak dodała, trwające targi zbrojeniowe MSPO to od lat największe wydarzenie, na którym pojawiają się przedstawiciele firm zbrojeniowej z Polski i całego świata.

- To niesamowicie istotna impreza nie tylko dla targów, ale i całej Europy. Prezentowane jest tam uzbrojenie mnóstwa krajów, a duże firmy pokazują swój sprzęt. Partnerem strategicznym jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która już pierwszego dnia imprezy podpisała bardzo duży kontrakt. W tym roku wystawców jest około 400, widzimy że jest potrzeba organizowania takich wydarzeń. Wracamy do świetności sprzed pandemii – powiedziała poseł Agata Wojtyszek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO