Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Krzysztof Słoń, senator PiS: Michniów skupia w sobie tragiczne dni z historii Polski

wtorek, 13 lipca 2021 11:55 / Autor: Aleksandra Rękas

- W Michniowie możemy poczuć ogrom ludobójstwa, do którego doszło w 1943 roku. Zginęło wtedy ponad dwieście osób. To bestialstwo pokazało jak ogromnym złem jest wojna - mówił Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Na wczorajszym otwarciu Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie obecny był prezydent Polski, Andrzej Duda. Jego przemówienie w dużej mierze dotyczyło polskiej wsi.

– Wieś jest umocowana w naszej tradycji, a osadzona jest w wierze. Pan prezydent przypomniał o tym, co Polska na przestrzeni wieków zawdzięcza wsi. Andrzej Duda podkreślił, że polska wieś zawsze się odbuduje i jest nieodzowną częścią naszego społeczeństwo – powiedział Krzysztof Słoń.

Jak dodał, otwarte wczoraj Mauzoleum jest wyjątkowym muzeum, a jednocześnie – pomnikiem.

– To nie jest klasyczne muzeum. To spotkanie z przestrzenią, budowlami które przypominają chaty. Mnóstwo prezentacji multimedialnych, ale i wiele znaków zapytania, niedopowiedzeń, które dają odwiedzającym do myślenia. Z drugiej strony, dostajemy konkretną informację o tym jak umęczona w czasie II Wojny Światowej była polska wieś – opowiadał senator PiS.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO