Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Audycja “Wielcy polscy ekonomiści” seria monet kolekcjonerskich NBP cz. 3

poniedziałek, 29 marca 2021 16:36 / Autor: Aleksandra Rękas

Od 2017 roku Narodowy Bank Polski emituje monety upamiętniające wybitnych polskich ekonomistów, których koncepcje i dorobek naukowy miały niebagatelne znaczenie dla rozwoju naszej gospodarki, finansów i społeczeństwa. Ich myśl ekonomiczna jest znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Serię, która upamiętnia wybitnych polskich naukowców w dziedzinie ekonomii, w 2017 r. zainaugurowała moneta z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, autora traktatu "O sposobie bicia monety", który to memoriał miał się stać podstawą polityki pieniężnej. W marcu tego roku ukażą się monety z wizerunkami Ferdynanda Zweiga, Adama Krzyżanowskiego i Adama Heydla – przedstawicieli krakowskiej szkoły ekonomicznej. Wypracowane przez tych naukowców koncepcje tego, jaka powinna być gospodarka, jaka rola państwa, a jaka rola rynku mogą być inspiracją także dzisiaj. Ich idee i propagowane wzorce wciąż są aktualne – mówi prof. Adam Glapiński, prezes NBP.

W studio Radia eM gościmy Łukasza Pastuszyńskiego z Narodowego Banku Polskiego i prof. Marka Leszczyńskiego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielach.

Trzecia audycja z cyklu dotyczy monety z wizerunkiem Adama Heydla.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO