Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Uczniom z LO im. Juliusza Słowackiego podoba się praca dziennikarza

Trwa trzeci etap warsztatów "Z kulturą na Ty" organizowanych przez redakcję radia eM Kielce. Dziś uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na  warsztatach radiowych uczestnicy mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć literackich i aktorskich. Najpierw uczniowie zwiedzali siedzibę radia i rozmawiali z dziennikarzami, a później rozpoczęli pracę z mikrofonem. - Jestem bardzo szczęśliwa, gdy widzę, że to, co robimy, przydaje sie tym młodym ludziom.Widzę ich żywe reakcje i zainteresowanie tym, w czym uczestniczą. Staram się jak najpełniej pokazać im kuchnię miejsca, w którym pracuję i mam przekonanie, że im więcej młodzież będzie miała okazji, żeby podglądać pracę dziennikarza od zaplecza, tym więcej jej to rozjaśni w głowie, bo ci młodzi ludzie podejmują decyzje o swoim życiu bardzo wcześnie - mówiła Aleksandra Niemczyk, prowadząca warsztaty. - Ja też kiedyś nie wiedziałam, że będę pracowała w radiu, miałam zupełnie inne plany, a być może zaczęłabym tę przygodę dużo wcześniej, gdybym mogła spróbować czegoś takiego - dodała nasza koleżanka.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach i zgodnie twierdzili, że stały się dla nich niesamowitą przygodą. - Dzisiaj nagrywaliśmy swoje audycje i to było według mnie najfajniesze ze wszystkich zajęć. Te warsztaty najbardziej zapadły mi w pamięć ze względu na najbardziej praktyczne podejście do dziennikarstwa - stwierdził Michał Ciszek z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Uczestnikom podobało się studio radiowe, w którym nagrywali przygotowane przez siebie teksty. - To było dla mnie wielkim honorem. Bardzo ciekawym doświadczeniem było usłyszeć swój głos i przeżyć to, bo kto wie, czy za kilka lub kilkanaście lat nie będę siedziała w tym samym miejscu i nagrywała tym razem coś innego - dodała Aleksandra Zemsta.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posłuchaj relacji z warsztatów:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO