Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

III LO na warsztatach z "Kulturą na Ty"

Za nami czwarty dzień warsztatów aktorskich  pod hasłem "Z kulturą na Ty", organizowanych przez redakcję Radia eM Kielce. Dziś w zajęciach wzięli udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Warsztaty już po raz drugi poprowadziła Ewelina Gronowska, aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od wycieczki po Teatrze im. Stefana Żeromskiego. W drugiej części uczestnicy pracowali na tekstach, które stworzyli w ubiegłym tygodniu na warsztatach literackich. Inspiracją do prezentowanych kreacji był wiersz Andrzeja Bursy "Miłość".  

– Bardzo miło obserwować pracę młodzieży na warsztatach. Dużo mówi się o tym, że młodzi ludzie spędzają mnóstwo czasu w telefonach, jednak zajęcia pokazały mi, że da się ich zmotywować do robienia innych rzeczy – zaznaczyła Ewelina Gronowska, aktorka prowadząca warsztaty. – Zauważyłam, że intrygujące i ciekawe było dla młodzieży zwiedzania teatru.  Mogli zobaczyć ciemne korytarze, garderoby, miejsca które tradycyjnie nie są dostępne dla widzów teatru.

Jak podkreślają uczniowie, warsztaty były przepełnione ekspresją i emocjami. – Musieliśmy na własny sposób zinterpretować wiersz, przedstawić swoje emocje. Każdy z nas przeżywał inne - jedni czuli radość inni smutek, a pozostali złość – mówiła Aleksandra Pękalska, która wzięła udział w warsztatach. – Pani Gronowska jest wspaniałą aktorką, świetnie wprowadziła nas w ten świat teatralny. Pokazała nam mnóstwo sposobów na wyrażenie własnych emocji. Dla wielu uczniów ciekawym aspektem zajęć było zwiedzania teatru. – Przychodząc na spektakl, widzimy teatr jedynie z perspektyw widza, czyli: scena i aktorzy. Dziś mogliśmy zobaczyć to wszystko od środka, mogliśmy poczuć prawdziwy klimat tego miejsca – dodała Marlena Stępnik. Zdanie uczniów podzieliła Edyta Kolus, nauczyciel języka polskiego w III LO w Kielcach. – Sam fakt, że mogliśmy wejść na scenę teatralną, miejsce sacrum dla każdego aktora, było dla nas wszystkich bardzo ważne. To była dla nas niezapomniana i ciekawa przygoda – podkreśliła nauczycielka.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO