Zdobyły Tczew

sobota, 12 grudnia 2015 21:15 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball odniosły drugą wyjazdową wygraną z rzędu. Tym razem podopieczne Tomasza Popowicza pokonały 25:24 Aussie Sambor Tczew. Wywalczone dwa punkty pozwoliły kielczankom awansować na trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Spotkanie  od samego początku było bardzo zacięte, a wynik cały czas oscylował w granicy remisu. Na minutę przed końcem było 24:24, wtedy zwycięską bramkę rzuciła Dominika Więckowska. Korona jako pierwsza drużyna w obecnym sezonie pierwszej ligi mogła cieszyć się z wygranej w niezdobytej dotąd hali w Tczewie.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Korony były Marta Rosińska i Dominika Więckowska, które zdobyły po sześć bramek.

Dzięki temu zwycięstwu kielczanki awansowały na trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Teraz podopieczne Tomasza Popowicza czeka dwumiesięczna przerwa. 13 lutego Korona Handball zagra na wyjeździe z MTS-em Żory.

Aussie Sambor Tczew - Korona Handball 24:25 (14:11)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Więckowska 6, Rosińska 6, Małecka 4, Skowrońska 3, Zimnicka 3, Nowak 2, Kędzior 1, Rozmus, Tutaj.