SPORT
Wolff pewny wyjazdu do Tokio


Andreas Wolff jest pierwszym zawodnikiem Łomży Vive pewnym wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Kapitan mistrza Polski znalazł się w siedemnastoosobowej kadrze na turniej. Do rozgrywek zostanie zgłoszonych piętnastu szczypiornistów. Pozostałych dwóch będzie rezerwowymi. W tej roli do Tokio polecą bramkarz Silvio Heinevetter i prawoskrzydłowy Tobias Reichmann – były zawodnik Vive, obecnie grający w MT Melsungen.
Do 5 lipca trenerzy mogą dokonać zmiany w „piętnastce”. Później będzie to możliwe tylko w przypadku odniesienia kontuzji, przez któregoś z zawodników.
Niemcy zagrają w grupie A, w której zmierzą się z Hiszpanią, Francją, Norwegią, Brazylią i Argentyną.
– To jest bardzo ciężki turniej. Musimy skupić się na pokonaniu, któregoś z trzech bardzo mocnych rywali w grupie. To nam najprawdopodobniej uniemożliwi trafienie na Danię albo Szwecję. To byłaby masakra. Wrócą do nas zawodnicy, których nie było na mistrzostwach w Egipcie. Jeśli każdy będzie w topowej formie, to możemy walczyć o medal – wyjaśnia Andreas Wolff, który na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro sięgnął po „brąz”.
Do Tokio może polecieć jeszcze czterech innych zawodników Łomży Vive: Hiszpanie Alex Dujszebajew i Miguel Sanchez-Migallon oraz Francuzi Nicolas Tournat i Dylan Nahi.
![[Rozmowa] „Piątka dla Bartka” – kolejna edycja charytatywnego biegu](/media/k2/items/cache/13324824514175e8f9c5559aaadee801_L.jpg)






![[Oceny redakcji] Pomógł uwierzyć w zwycięstwo](/media/k2/items/cache/bbf217a52ab8bbd0f99bc079d763c548_L.jpg)
