Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

W Pucharze Polski jeden mecz więcej. Dujszebajew zakończy karę wcześniej

piątek, 04 sierpnia 2023 10:17 / Autor: Damian Wysocki
W Pucharze Polski jeden mecz więcej. Dujszebajew zakończy karę wcześniej
W Pucharze Polski jeden mecz więcej. Dujszebajew zakończy karę wcześniej
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sezonie 2023/24 Puchar Polski w piłce ręcznej przejdzie zmiany. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zwycięzcę wyłoni turniej Final4 w Kaliszu. Jak będzie wyglądała wcześniejsza rywalizacja w przypadku klubów z Kielc i z Płocka?

W poprzednich edycjach dwa najlepsze polskie zespoły rozpoczynały zmagania od półfinałów. Zwykle to one rozstrzygały między sobą losy pucharu. W dwóch ostatnich finałach w Tarnowie i w Kaliszu górą byli „Nafciarze”.

Kilka tygodni temu Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapowiedział zmianę formatu rozgrywek. Podczas jednego weekendu w Arenie Kalisz mają odbyć się turnieje Final4 mężczyzn i kobiet. Na razie nie znamy szczegółów dotyczących tych zmagań.

Udało nam się jednak ustalić, kiedy do rywalizacji przystąpią ekipy z Kielc i z Płocka. Mistrz i wicemistrz Polski zaczną od ćwierćfinału, w którym zapewne będą rozstawieni.

To będzie ważny mecz dla Tałanta Dujszebajewa. W nim zakończy się jego kara sześciu spotkań zawieszenia w rozgrywkach Pucharu Polski, która otrzymał wiosną 2021 roku, po półfinałowym meczu z Orlenem Wisłą, kiedy w mocnych słowach wyraził swoje niezadowolenie z pracy sędziów i delegata, po tym jak jego młodszy syn – Daniel, doznał poważnej kontuzji kolana.

W przypadku awansu, podczas pucharowego Final4, Kirgiz będzie mógł zasiąść już na ławce „żółto-biało-niebieskich”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO