Tournat w „siódemce”. Wolff z najlepszą interwencją, a Sićko na trzecim miejscu

piątek, 12 maja 2023 11:03 / Autor: Damian Wysocki

Nicolas Tournat, obrotowy Barlinka Industrii Kielce, został wybrany do najlepszej „siódemki” pierwszych meczów ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wyróżnieni zostali również Andreas Wolff i Szymon Sićko.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zremisowali na wyjeździe 29:29, co stawia ich w korzystnej sytuacji przed rewanżem.

Nicolas Tournat zdobył cztery bramki, zachowując stuprocentową skuteczność. Eksperci EHF TV wyróżnili również golkipera gospodarzy – Rodrigo Corralesa, który odbił 13 piłek.

Taki sam wynik zanotował Andreas Wolff. Jak zwykle, Niemiec bronił spektakularnie. Znów jego parada została wybrana najładniejszą w całej serii gier. W 19. minucie, przy stanie 9:8 dla Barlinka Industrii, najpierw obronił rzut Nedima Remiliego, a następnie dobitkę Manuela Strleka ze skrzydła.

Na trzecim miejscu wśród pięciu najładniejszych trafień wylądował gol Szymona Sićki z 10. minuty. Lewy rozgrywający rzucał z trudnej pozycji. Zdołał jednak świetnie wyczekać obrońcę i wpisać się na listę strzelców, zupełnie myląc bramkarza gospodarzy.

Barlinek Industria rozegra mecz o awans do Final4 w przyszły czwartek.