[STATYSTYKI] Tak grali zawodnicy Vive Tauronu Kielce w meczu z Francją

wtorek, 19 stycznia 2016 23:22 / Autor: Piotr Natkaniec

Fantastyczne zwycięstwo, fantastyczny Sławomir Szmal, fantastyczny Karol Bielecki. Nasi szczypiorniści zagrali genialny mecz i pokonali Francję 31:25.

Sławomir Szmal:

Najlepszy zawodnik wtorkowego spotkania. Przez całe spotkanie bronił na bardzo wysokim poziomie. Po 15 minutach miał 60% skuteczności. Później bronił na poziomie 40%. W całym meczu popisał się 17 kapitalnymi interwencjami. Gdyby nie on, Polska nie osiągnęłaby dziś takiego rezultatu.

Michał Jurecki:

Dziś nie tak widoczny jak w poprzednich spotkaniach, ale i tak należą mu się słowa pochwały. Rzucił dwie bramki na cztery próby, do tego zanotował dwie asysty i przechwyt. Miał też dwie straty.

Karol Bielecki:

Jeżeli dziś chcieliśmy wygrać z Francją to musieliśmy liczyć zarówno na dobry mecz Jureckiego, Lijewskiego jak i właśnie Bieleckiego, który w poprzednich meczach nie błyszczał. Dziś zagrał kapitalnie. To w lwiej części dzięki niemu Polska odskoczyła Francji już na samym początku spotkania. W ciągu pierwszych 10 minut rzucił 4 bramki. W całym meczu zanotował 9 trafień na 13 rzutów (69% skuteczności). Nawet taki bramkarz jak Thierry Omeyer nie miał dziś sposobu na zatrzymanie jego bombowych rzutów z drugiej linii. Do swojego bramkowego dorobku dołożył jeszcze dwie asysty i blok w obronie. Miał także dwie straty.

Krzysztof Lijewski:

Często brał dzisiaj grę na siebie, ale nie ustrzegł się błędów. Rzucił 5 bramek (56% skuteczności), miał również dwie asysty i przechwyt. Zanotował też trzy straty.

Piotr Chrapkowski:

Najlepszy mecz na tych mistrzostwach naszego obrońcy. Miał dwa przechwyty i dwa bloki.