Passa trwa. Korona zatrzymuje Wisłę i jest o krok od utrzymania

sobota, 30 kwietnia 2016 23:52 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce jest już bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie. Podopieczni Marcina Brosza 34. kolejce pokonali przed własną publicznością 3:2 Wisłę Kraków. Bramki dla „Żółto-czerwonych” strzelali Airam Cabrera, Dmitrij Wierchowcow i Serhij  Pyłypczuk, a dwie dla gości Paweł Brożek.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Korona od początku przeważała, co udokumentowała golem w 12. minucie. Serhij Pyłypczuk świetnym podaniem obsłużył Airama Cabrerę, który nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem piłki do bramki z najbliższej odległości. Dla Hiszpana było to już szesnaste trafienie w tym sezonie. Pięć minut później było już 2:0. Znakomitym dośrodkowaniem z rzutu wolnego prosto na głowę Serhij  Pyłypczuka popisał się Bartłomiej Pawłowski. Ukrainiec zdołał oddać strzał, który odbił Michał Miśkiewicz, na nieszczęście golkipera futbolówka spadła pod nogi Dmitrija Wierchowcowa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W drugiej połowie krakowianie ruszyli do odrabiania strat. Korona w pierwszych minutach drugiej odsłony znowu dobrze prezentowała się w defensywie. Wisła zdołała ją przełamać w 60. minucie – po błędzie Radka Dejmka piłkę do kieleckiej bramki skierował Paweł Brożek. Podopieczni Marcina Brosza na straconą bramkę zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. W 65. minucie świetnym dośrodkowaniem Serhij  Pyłypczuka obsłużył Airam Cabrera, a pomocnik piękną główką ponownie wyprowadził Koronę na dwubramkowe prowadzenie. Wisła do końca starała się odrobić straty, ale zawodnicy Dariusza Wdowczyka w doliczonym czasie gry zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki – po wrzutce Krzysztofa Mąćzyńskiego swojego drugiego gola zdobył Paweł Brożek.

Korona dzięki wygranej z Wisłą awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Marcina Brosza są już bardzo blisko utrzymania w Ekstraklasie. W następnej kolejce „Żółto-czerwoni” na wyjeździe zagrają z Podbeskidziem – Bielsko Biała.

Korona Kielce – Wisła Kraków (2:0) 3:2

Bramki: Cabrera (12'), Wierchowcow (17'), Pylypchuk (65') - Brożek (62', 90')

Korona: Trela - Rymaniak, Wierchowcow, Dejmek, Sylwestrzak - Pylypchuk (77' Gabovs), Jovanović, Grzelak, Fertovs, Pawłowski (89' Przybyła) - Cabrera (71' Sekulski)

Wisła: Miśkiewicz - Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Balashov (46' Brożek), Brlek (46' Boguski), Wolski, Mączyński, Guerrier (66' Drzazga) - Ondrasek

Żółte kartki: Fertovs, Pylypchuk, Jovanović - Balashov, Głowacki