lody z balic sport

Mamla bohaterem karnych. Korona gra dalej w Pucharze Polski

środa, 25 września 2024 20:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W 1/32 finału Pucharu Polski Korona Kielce na Exbud Arenie wygrała po rzutach karnych ze Stalą Mielec 4:3. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce było 1:1.

I Połowa

15 minuta: Po faulu na Fornalczyku sędzia odgwizdał rzut wolny. Ze stałego fragmentu gry dośrodkował Błanik, a piłkę głową uderzył Resta. Po odbiciu od słupka futbolówka zatrzepotała w siatce.

27’: Do piłki wstrzelonej przez Nagamatsu z boku boiska doszedł Błanik, lecz uderzył niecelnie. Po chwili źle zagrał Mądrzyk, a finalnie piłka trafiła do Fornalczyk, lecz młodzieżowiec strzelił równie niecelnie co jego kolega.

33’: Sprzed pola karnego uderzył Długosz, lecz jego strzał zablokowali obrońcy. Do futoblówki dopadł Nagamatsu, który minął rywala i kopnął w kierunku bramki, lecz po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

34’: Po dograniu ze stałego fragmentu zawodnicy Stali wybili piłkę, do której doszedł Fornalczyk. Ten minął rywali i wszedł w szesnastkę, lecz uderzył mocno i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

40’: Koroniarze wymienili kilka podań w polu karnym Stali i Błanik wycofał do Nagamatsu. Strzał Japończyka poruszył boczną siatkę… po zewnętrznej stronie.

43’: Domański uderzył z dystansu, lecz bez problemu poradził sobie z tym Mamla.

45+1’: Kolejna próba Fornalczyka – drybling i strzał z dystansu. Bez problemu interweniował Mądrzyk.

II Połowa

48’: Błanik znowu dograł z rzutu wolnego, a do piłki doszedł oczywiście Resta. Strzał Hiszpana przeleciał nad poprzeczką.

54’: Fornalczyk zatańczył z przeciwnikiem przy bocznej linii, wpadł w pole karne i uderzył. Piłkę przed siebie wypluł Mądrzyk, lecz napastników Korony uprzedził obrońca i wybił na rzut rożny.

58’: Obrońcy gospodarzy wybili piłkę przed pole karne i dopadł do niej Krykun, który uderzył z woleja i był bliski szczęścia, ponieważ futbolówka nieznacznie minęła słupek.

60’: Po faulu na Długoszu do rzutu wolnego podszedł Błanik. Skrzydłowy huknął z okolicy trzydziestego metra, lecz atomowe uderzenie poleciało tam, gdzie stał Mądrzyk.

79’: Długosz zagrał długie podanie do Bąka, lecz strzał młodego napastnika przyblokował obrońca.

83’: Krykun dośrodkował w okolice szóstego metra, a piłkę szczupakiem uderzył Dadok i było 1:1.

87’: Dorzuconą z autu piłkę przedłużył Smolarczyk tak, że ta znalazła się na głowie Konstantyna. Strzał skrzydłowego trafił w poprzeczkę.

90’: Lewą stroną ruszył Senger i zgrał do Krykuna, a ten uderzył… z szesnastki w aut.

Dogrywka

92’: Piłkę w środku pola stracił Nagamatsu. Krykun długo się nie zastanawiał i uderzył, a piłka przeleciała obok słupka.

99’: Długosz ruszył przez pół boiska i podał do Bąka, lecz młodzieżowiec zmarnował świetną sytuacje uderzając obok słupka.

103’: Tkacz uderzył sprzed pola karnego, a lecącą praktycznie w okienko piłkę efektownie sparował Mamla.

112’: Bąk zgrywa do Nagamatsu, lecz z lekkim strzałem Japończyka nie miał problemu Mądrzyk.

119’: Krykun podał do wbiegającego w pole karne Tkacza, lecz jego strzał wślizgiem zablokował Smolarczyk. Po wrzutce z rzutu rożne strzał z bliska odbił Mamla.

120’: Zamieszanie w polu karnym Stali i do piłki dopadł Zator. Jednak Kanadyjczyk uderzył mocno i niecelnie.