Lijewski: Chcielibyśmy, aby całe spotkanie wyglądało tak, jak pierwsze 30 minut w Niemczech

wtorek, 17 października 2023 12:39 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

– Dużo wiemy o tym zespole. Ta drużyna często przyjeżdża do Hali Legionów. Sam mam dobry kontakt z Dejanem Bombcem, więc wiem, co słychać w jego drużynie – informuje Krzysztof Lijewski przed czwartkowym starciem z Pickiem Szeged.

W czwartek dojdzie do starcia dwóch klubów, których zawodnicy przegrali przed tygodniem w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Industria wyjechała na tarczy z Kilonii, a Pick musiał uznać wyższość Kolstad (24:37).

– Ostatnio nie zaprezentowali się dobrze, ale ekipa z Szeged dochodziła do sytuacji, natomiast golkiper Kolstad bronił niesamowicie. Nadal uważam, że Pick jest bardzo groźnym rywalem – twierdzi Krzysztof Lijewski.

Przed sezonem z klubem po dekadzie rządów na ławce trenerskiej pożegnał się Juan Pastor, który w tym roku wziął pod swoje skrzydła reprezentację Egiptu. – 10 lat odbiły piętno. Wraz z nowym trenerem na ten moment dużo się nie zmieniło. To proces, który musi potrwać – asystent Talanta Dujshebaev. –  Widzę u nich zmiany czysto taktyczne w defensywie. Potrafią zaskoczyć. Płynnie przechodzą z ustawienia 6-0, na 5-1, czasami grają też w ataku 7:6, co nie działo się pod batutą Pastora – doprecyzował.

„Lijek” dodaje, że Węgrzy dysponują bardzo silną kadrą. – Ekipa jest bardzo mocna. Na każdej pozycji mają po dwóch dobrych zawodników, a atakiem dyryguje Dejan Bombac, który jest bardzo wszechstronnym i sprytnym zawodnikiem. Czeka nas trudne zadanie. Przegraliśmy ostatni mecz w Kilonii. Chcielibyśmy, aby całe spotkanie wyglądało tak, jak pierwsze 30 minut w Niemczech. Wiemy, że kibice będą za nami, bo zawsze są, dlatego wszystkie ręce na pokład – mówi drugi trener Industrii.

Początek spotkania Industrii z Pickiem w czwartek o godz. 20:45.