Korona lepsza w pojedynku "sąsiadów"

piątek, 26 sierpnia 2016 19:52 / Autor: Damian Wysocki

W meczu 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Bramki dla „Żółto-czerwonych” strzelili Łukasz Sekulski i Radek Dejmek. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Dimityr  Ilijew. Dzięki wygranej nad „Nafciarzami” podopieczni Tomasza Wilmana przerwę reprezentacyjną spędzą w górnej połowie tabeli.

NAJCIEKAWSZE MOMENTY SPOTKANIA

2 min - Pierwszy stały fragment gry dla gospodarzy. Dominik Furman dośrodkował w pole karne, ale bardzo pewną interwencją popisał się Maciej Gostomski.

12 min  - Korona cofnięta. Podopieczni Tomasza Wilmana od pierwszych minut czekali na swoje szanse w kontrataku.

15 min - Błąd Djibrila Diawa. Piłkę w narożniku boiska przejął Jose Kante, ale dośrodkowanie Hiszpana spokojnie wybił Ken Kallaste.

18 min - Mocne uderzenie z dystansu Siarhieja Kriwca. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki Korony.

25 min - Słabszy moment spotkania. Dużo niedokładności z obu stron.

27 min - Po starciu z Jose Kante urazu nabawił się Bartosz Rymaniak. Masażyści kieleckiego klubu opatrywali piszczel prawego defensora, na szczęście „Ryman” mógł kontynuować grę.

33 min - Bardzo groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Dominika Furmana. Piłka poleciała na krótki słupek, a po strzale Przemysława Szymińkiego trafiła w boczną siatkę.

44 min - Składna akcja Wisły Płock, mocne wbicie piłki w „szesnastkę” przez Dominika Kuna, do podania dochodzi Jose Kante, ale jego strzał blokuje Djibril Diaw.

45 min - Pierwsza połowa na pewno nie porwała. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Wisła szczególnie groźna byłą po stałych fragmentach bitych przez Dominika Furmana.

46 min - Mocne otwarcie drugiej połowy przez Koronę. Z rzutu rożnego zaskakującym dośrodkowaniem popisał się Jacek Kiełb, miękko podcięta piłka trafiła do Mateusza Możdżenia, który uderzył bez przyjęcia, a futbolówkę z największym trudem sparował Seweryn Kiełpin.

54 min - Bład Radka Dejmka. Stoper Korony chciał blokować piłkę, aby tą spokojnie złapał Maciej Gostomski. Kapitana „Żółto-czerwonych” wyprzedził Arkadiusz Reca, który uderzył piłkę, ale nie trafił w bramkę.

56 min - Znakomita wrzutka Bartosza Rymaniaka. Piłka leciała „na nos” Łukasza Sekulskiego, ale napastnik Korony nie zdołał skierować jej do bramki.

60 min - GOOOL! Korona wychodzi na prowadzenie! Fatalny błąd Cezarego Stefańczyka, defensor Wisły za krótko podawał do swojego bramkarza, a jego pomyłkę idealnie wykorzystał Łukasz Sekulski. Snajper Korony przejął piłkę, minął Seweryna Kiełpina i bez problemu wykończył akcję! „Sekul” zdobył swojego czwartego gola w sezonie i było to trafienie numer 400 dla Korony w Ekstraklasie!

68 min - Fenomenalna interwencja Macieja Gostomskiego! Z rzutu rożnego dogrywał Dominik Furman, a do piłki doszedł Jose Kante. Hiszpan uderzył futbolówkę głową w lewy róg bramki Korony, ale golkiper Korony wykazał się niezwykłym refleksem.

74 min - GOL! Wisła Płock odpowiada. Dobre długie podanie Cezarego Stefańczyka na prawą stronę do Piotra Wlazło. Rezerwowy „Nafciarzy” z prawej strony błyskotliwie dograł w pole karne do nabiegającego Dimityrja Ilijewa, który pewnie umieścił piłkę w bramce Korony.

82 min - GOOOL! 1:2! Dejmek! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Jacka Kiełba! Djibril Diaw nie trafił w piłkę, ale ta szczęśliwie znalazła się pod nogami Radka Dejmka, a kapitan Korony bez zastanowienia huknął nie do obrony!

90 min - Korona wygrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie! Po pierwszej słabej połowie obie drużyny w drugiej części stworzyły świetne widowisko. Kielczanie po bramkach Łukasz Sekulskiego i Radka Dejmka z Płocka wywożą trzy punkty, dzięki którym przerwę reprezentacyjną spędzą w górnej połowie tabeli!

Wisła Płock - Korona Kielce 2:1 (0:0)

Bramki: Sekulski (60’), Dejmek (82') - Ilijew (74’)

Kartki: Pyłypczuk, Grzelak, Możdżeń - Wlazło, Kun

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Bożić, Stępiński - Reca (59’ Merebashvili), Furman, Kriwiec (69’ Wlazło), Iliew, Kun (84’ Hemeha) - Kante.

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Cebula (75’ Gabovs), Pyłypczuk (83’ Marković) - Sekulski (62’ Palanca).

źródło: ekstrastats.pl