Korona Handball wygrywa, ale traci szansę na awans

sobota, 30 kwietnia 2016 19:06 / Autor: Damian Wysocki

Korona Handball pokonała w meczu 17. kolejki pierwszej ligi piłkarek ręcznych UMCS Lublin 28:26. Mimo wygranej kielczanki straciły już szansę na awans do Superligi.

Początek meczu nie był najlepszy dla kieleckiej drużyny. Osłabione brakiem kilku zawodniczek gospodynie miały spory problem ze skutecznością. Na szczęście Korony Handball świetne zawody rozgrywała Karolina Mochocka, dzięki jej siedmiu bramką w pierwszych 30. minutach podopieczne Tomasza Popowicza do szatni schodziły przy prowadzeniu 16:11.

W drugiej połowie kielczanki błyskawicznie odskoczyły na 19:11. Wtedy szansę zaprezentowania się w dłuższym wymiarze czasu otrzymały rezerwowe. Korona przewagę roztrwoniła w końcówce spotkania, ale ostatecznie udało jej się utrzymać dwubramkową zaliczkę i wygrać w całym meczu 28:26.

Po tym zwycięstwie kielczanki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli I ligi. Po wygranej KPR-u Kobierzyce nad MTS-em Kwidzyn podopieczne Tomasza Popowicza straciły szansę na zajęcie drugiej lokaty, która premiowana jest grą w barażach o Superligę.

Korona Handball - AZS UMCS Lublin 28:26 (16:11)

Korona Handball: Hibner, Januchta - Mochocka 7, Małecka 4, Więckowska 3, Rosińska 3, Rozmus 2, Kędzior 2, Kowalska 2, J. Szkurłat 2, Hajduk 2, Czubaj 1, Gliwińska, Zimnicka, Janczyk.