Industria zalicza udany powrót do domu

środa, 04 września 2024 19:28 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W 2. Kolejce Orlen Superligi Industria Kielce pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 42:33. Najskuteczniejszym szczypiornistą Żółto-Biało-Niebieskich był Arkadiusz Moryto, który zdobył 13 bramek.

Kielczanie zanotowali udany powrót do Hali Legionów, choć… nie obyło się bez drobnych komplikacji. Te występowały głównie w pierwszej połowie. W 21 minucie szczypiornistom z Ostrowa Wielkopolskiego udało się nawet doprowadzić do remisu 14:14. Na szczęście to ostrzeżenie obudziło Industrię, która na przestrzeni następnych 9 minut zdobyła sześć bramek, tracąc ledwie jedną.

Druga połowa to już dokończenie dzieła zniszczenia. Kielczanie bezlitośnie wykorzystywali kolejne ataki, dzięki czemu w 39 minucie wyszyli na jedenastobramkowe prowadzenie. Ostrovia nie potrafiła, wzorem pierwszej połowy, ponownie zagrozić kielczanom, którzy pewnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca spotkania.

Kolejny mecz Industria rozegra już 7 września w Płocku, gdzie ich rywalem będzie tamtejsza Wisła. Początek sobotniego starcia o godzinie 18.

Industria Kielce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 42:33 (21:15)