Industria Kielce w finale Orlen Superligi!

sobota, 27 kwietnia 2024 14:11 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce pewnie pokonała Chrobrego Głogów w drugim meczu półfinału Orlen Superligi i wywalczyła awans do finału rozgrywek. Rywala pozna najprawdopodobniej w niedzielę.

Kielczanie przystąpili do tego meczu między innymi bez przeziębionych braci Dujshebaev czy Andreasa Wolffa. W pierwszej połowie niemieckiego golkipera zastępował Sandro Mestrić, natomiast po zmianie stron – Miłosz Walach.

Pod względem obrony gospodarze byli bardziej skuteczni i konsekwentni w premierowych 30 minutach. Choć po mocnym początku, zaakcentowanym trzema bramkami przewagi, goście doprowadzili do wyrównania, podejmując rękawice, to do przerwy zapracowali już jedynie na pięć dodatkowych goli.

Żółto-Biało-Niebiescy zdobyli z kolei 17 bramek, a największy w tym udział Haukura Thrastarsona. Islandczyk zanotował w pierwszej połowie zawodów pięć trafień. Po zmianie stron kielczanie utrzymywali wyraźną przewagę nad swoimi oponentami.

Wspomniany Thrastarson mocno obniżył loty. W klasyfikacji strzelców na szczycie zmienił go Nicolas Tournat, który do dorobku drużynowego dorzucił sześć goli.

Kielczanie najprawdopodobniej poznają swojego rywala po niedzielnym meczu Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Bilansem 1:0 prowadzą ci "Nafciarze". Pierwszy z meczów finałowych odbędzie się 18 lub 19 maja.

Industria Kielce – Chrobry Głogów 34:22 (17:8)

Wałach, Mestrić; Karacić 3, Karalek 4, Tournat 6, Nahi 5, Paczkowski 2, Thrastarson 5, Surgiel 3, Wiaderny 2, Moryto 4, Kounkoud 1