Gostomski bohaterem. Korona pokonała Wisłę

piątek, 13 października 2017 19:48 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na Kolporter Arenie Wisłę Płock 2:0.Goście od początku spotkania przeważali. W pierwszych minutach "Nafciarze" stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale raz za razem znakomitymi interwencjami popisywał się Maciej Gostomski. W 45. minucie gola z rzutu wolnego zdobył Mateusz Możdżeń, fatalny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz gości - Seweryn Kiełpin. W drugiej połowie Wisła ponownie częściej utrzymywała się przy piłce, ale bramkę strzeliła Korona. Po szczęśliwym odbiciu uderzenia Radka Dejmka na listę strzelców wpisał się Ivan Jukić. Dzięki wywalczonym trzem punkom podopieczni Gino Lettieriego po zakończeniu tej serii spotkań będą zajmować miejsce w grupie mistrzowskiej.

Korona Kielce - Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Możdżeń (45'), Jukić (79')

Żółte kartki: Żubrowski - Szymański, Sielewski, Kante, Łasicki

Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Miś (69' Kosakiewicz) - Kiełb, Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović (67' Dejmek), Cebula - Soriano (78' Jukić).

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki, Sielewski, Reca - Michalak (68' Stilić), Szymański (78' Biliński), Furman, Varela (84' Piątkowski), Merebaszwili - Kante.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

4 min - Gostomski ratuje Koronę. Po idealnym dośrodkowania Furmana strzał z głowy oddał Łasicki, znakomitą interwencją zatrzymał go kielecki bramkarz.

11 min - Wisła na początku osiągnęła przewagę. Po dynamicznej akcji i dośrodkowaniu Michalaka przed szansą stanął Kante. Hiszpan złożył się do strzału z "nożyc", ale nie trafił czysto w piłkę.

14 min - Gostomski po raz kolejny w roli głównej. Varela znakomitą prostopadłą piłką uruchomił Michalaka, który znalazł się w sytuacji "sam na sam", jego intencje strzeleckie znakomicie odczytał "Gostom".

15 min - Bramkarz Korony tym razem idealnie skrócił pole i nie pozwolił Recy na oddanie strzał z bliskiej odległości.

28 min - Soriano strzelił gola po dobitce strzału Kiełba, ale był na spalonym. Sędzia Kwiatkowski początkowo uznał trafienie, ale po konsultacji z wozem VAR nakazał wznowienie gry od pośredniego.

32 min - Merebaszwili znakomicie wymanewrował kielecką defensywę jednak jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

45 min - GOL! 1:0! Możdżeń przymierzył z rzutu wolnego. Fatalny błąd przy interwencji zanotował Kiełpin, który praktycznie sam wpakował sobie piłkę do siatki.

48 min - Przebojowa akcja Misia. Młody obrońca przejął piłkę, po czym "podciągnął" kilkanaście metrów, jego uderzenie z szesnastu metrów przeleciało nad poprzeczką.

54 min - Diaw znakomicie zatrzymał strzał Kante po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

58 min - W drugiej połowie ponownie częściej przy piłce utrzymywała się Wisła. Po dobrym dośrodkowaniu Recy przed kolejną szansą stanął Kante. Na linii czujny był Gostomski.

68 min - Gostomski po raz kolejny w tym spotkaniu ratuje skórę Koronie. Po wrzutce z lewej przed doskonałą okazją stanął Varela. Urugwajczyk dobrze zamknął akcję, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się golkiper "żółto-czerwonych".

79 min - GOL! 2:0! Wejście smoka Jukicia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Dejmek, tor lotu piłki zmienił jeszcze 21-letni skrzydłowy, a Korona po raz kolejny mimo przewagi Wisły zdobyła bramkę!

90 min - Powinno być 3:0! Najpierw w sytuację "sam na sam" Kiełba zatrzymał Kiełpin. Bramkarz Wisły poradził sobie również z dobitką Jukicia. "Poprawkę" Możdżenia zatrzymali obrońcy.