Emocje do końca. PGE VIVE pokonało Mieszkowa

sobota, 17 listopada 2018 19:56 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 8. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali w Hali Legionów Mieszkowa Brześć 34:31. Rewanż zupełnie nie przypominał ubiegłotygodniowego starcia na Białorusi, gdzie gracze z Kielc odnieśli wysokie zwycięstwo. W sobotę od samego początku spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie. Do przerwy gracze Tałanta Dujszebajewa prowadzili jedną bramką, 17:16. Na początku drugiej lepiej prezentowali się w obronie, co pozwoliło im wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem przyjezdni złapali kontakt. Mistrzowie Polski wytrzymali jednak ciśnienie i do swojego konta dopisali cenne dwa punkty.

PGE VIVE Kielce - Mieszkow Brześć 34:31 (17:16)

PGE VIVE: F. Ivić, Cupara - Bis, A. Dujshebaev 10, Aguinagalde, Jachlewski 4, Janc 6, Lijewski 4, Jurkiewicz, Kulesz, Moryto 5, Mamić 1, Fernandez Perez 1, D. Dujshebaev 3, Karalek

Mieszkow: Pesić, Matskevich - Budzeika, Yashachanka 1, Kulak 3, Shkurinskiy 6, Yurynok, S. Ivić 3, Shumak 3, Horak, Razgor 5, Obranović 3, Selvasiuk 1, Djukić 2, Kuran, Shylovich 4