Do przerwy cios za cios. Po przerwie skuteczniejsze „uderzenia” zadawał Szeged – Industria bez pucharu

niedziela, 25 sierpnia 2024 17:26 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce przegrała w finale towarzyskiego turnieju w niemieckim Melsungen z Pickiem Szeged 26:33. Był to ostatni sprawdzian przed startem Orlen Superligi.

Kielczanie przystąpili do tego pojedynku po wcześniejszym pokonaniu SC Magdeburga (31:28) w półfinale tego turnieju.

Do przerwy oba zespoły na przemian wymieniali się ciosami, aby ostatecznie zejść na przerwę, remisując 12:12.

Po zmianie stron nie było już tak kolorowo w grze Żółto-Biało-Niebieskich. Szczypiorniści Talanta Dujshebaeva rzucili 14 goli, natomiast ich oponenci opowiedzieli aż 21. Tym samym to Węgrzy sięgnęli po pamiątkowe trofeum za tytuł najlepszej ekipy tej czterozespołowej rywalizacji.

Był to ostatni sprawdzian przed ligą dla wicemistrzów Polski. Ci rozegrają pierwszy mecz sezonu już 31 sierpnia, wyjeżdżając do Kwidzyna na potyczkę z MMTS-em.