Błanik: Ta bramka dla mnie wiele znaczy

wtorek, 31 października 2023 15:39 / Autor: Michał Gajos

Korona Kielce pokonała 4:2 Legię II Warszawa w meczu II rundy Fortuna Pucharu Polski. Zawodnicy Kamila Kuzery postawili na swoimi dopiero po dogrywce, nad czym sami ubolewali.

Wynik spotkania otworzył na początku zawodów Dawid Błanik. To miało zwiastować łatwą przeprawę, ale okazało się inaczej. Koroniarze dominowali przez większość czasu, ale to rywale byli skuteczniejsi, zamieniając w pierwszych 90 minutach na taką samą liczbę goli dużo mniejszą liczbę sytuacji.

– Nie możemy tracić takich bramek jako drużyna ekstraklasowa. Głównie w pierwszej mogliśmy wykorzystać i zamknąć mecz, a po przerwie kontrolować zawody – przyznał Dawid Błanik.

Skrzydłowy ma za sobą udany czas na placu boju. Wszak wrócił do pierwszej jedenastki po długiej przerwie i trafił do siatki, co będzie impulsem na kolejne tygodnie pracy.

Ta bramka dużo dla mnie znaczny. Wchodzę po przerwie, jest to dla mnie budujące. Teraz tylko przełożyć to na mecze ligowe – dodał.

Teraz przed Koroną ligowy wyjazd do Gliwic. Na mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy.