lody z balic sport

Akademicy przegrali z faworytem

poniedziałek, 30 września 2024 09:39 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od porażki rozpoczęli nowy sezon 2. Ligi Mężczyzn koszykarze UJK Kielce. Przed własną publicznością przegrali 78:99 z BS Polonią Bytom. Najwięcej punktów dla kielczan zdobył Wojciech Pisarczyk (20).

Drużyna rywali Akademików to jeden z głównych kandydatów do pierwszoligowego awansu. Pokazał to już początek spotkanie, podczas którego goście zbudowali dziesięciopunktową przewagę (12:2). Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 35:19 dla bytomian.

Kolejna część gry pokazała jednak, że podopieczni Rafała Gila są w stanie nawiązać walkę z faworyzowanym rywalem. Kielczanie zbliżyli się do gości na trzy punkty. Ostatecznie, do szatni schodzili z sześciopunktową stratą.

W połowie trzeciej kwarty szybkie dwie trójki naszych zawodników zniwelowały przewagę bytomian do dwóch punktów. Ostatecznie skończyło się jednak na 11 punktach straty. Ostatnia część gry to już jednak dominacja gości, którzy zakończyli spotkanie 21-punktową przewagą.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 20; Jakub Lewandowski, Adam Strojek – 13; Oskar Lesisz – 10; Dominik Wesołek – 7; Sebastian Kania – 6; Norbart Cygan, Maciej Flisiak – 4; Stanisław Strojek – 1.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają na wyjeździe z TS Wisłą Kraków już 6 października o godzinie 15.