Świętokrzyscy strażacy najlepsi w Polsce

piątek, 14 czerwca 2024 15:15 / Autor: Aleksandra Rękas
KW PSP Kielce
Aleksandra Rękas

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego jest najlepsza w całym kraju. Nasi strażacy zdobyli mistrzostwo Polski w sporcie pożarniczym, w trakcie zawodów w Częstochowie.

Jak informuje st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, świętokrzyska reprezentacja wygrała konkurencję drużynową sztafeta 4x100 metrów.

– Zajęła także drugie miejsce w ćwiczeniu bojowym. Uzyskane rezultaty we wszystkich czterech konkurencjach sprawiły, że w klasyfikacji generalnej nasi sportowcy wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski – wyjaśnia Bajur.

Tym samym nasi strażacy wywalczyli przepustkę na międzynarodowe zawody, które zostaną rozegrane na Słowacji.