REGION
Nowe obostrzenia i pierwsze kontrole świętokrzyskich policjantów


Od wczoraj (28 grudnia) obowiązują kolejne ograniczenia epidemiologiczne – dotyczą między innymi zamknięcia dużych obiektów handlowych, basenów, siłowni czy hoteli. Mundurowi z naszego regionu postanowili sprawdzić, czy rygory sanitarne są respektowane. Okazuje się, że w znakomitej większości dostosowaliśmy się do nowych zasad.
Policjanci przyjrzeli się wielu obiektom w województwie świętokrzyskim. Łącznie skontrolowali siedem stoków narciarskich, 83 siłownie, 16 galerii handlowych, 287 placówek handlowych, cztery lodowiska i pięć pływalni. W 26 przypadkach funkcjonariusze dokonywali kontroli wspólnie ze służbami sanitarnymi.
W większości działania odbywały się bez komplikacji, a właściciele obiektów wykazali się odpowiedzialnością. Policjanci wystawili dwa mandaty karne i jeden wniosek o ukaranie do sądu - były to przypadki niezasłaniania ust i nosa.
![[AKTUALIZACJA] Tragedia na S7. Cztery osoby zginęły](/media/k2/items/cache/9b090b67a94c63217b5404a161271085_L.jpg)



![[FOTO] Tłumy na XII Święcie Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy](/media/k2/items/cache/4abca842aa6952cc040fca2ea09d79da_L.jpg)
![[FOTO] Wielka zabawa i podziękowanie rolnikom w Gminie Nowiny](/media/k2/items/cache/10219a943c6365ab8e7fabe8eea5b76f_L.jpg)


