Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Najpierw razem pili, potem pobili kompana. Odpowiedzą za rozbój

wtorek, 11 stycznia 2022 13:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Najpierw razem pili, potem pobili kompana. Odpowiedzą za rozbój
Najpierw razem pili, potem pobili kompana. Odpowiedzą za rozbój
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Staszowscy policjanci zatrzymali pięć osób, które już wkrótce odpowiedzą za rozbój. Napastnicy napadli na mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol – ich łupem padło… 173 złote i telefon.

Do zdarzenia doszło w piątek, siódmego stycznia. W jednym ze staszowskich mieszkań doszło do suto zakrapianego alkoholem spotkania. Między biesiadnikami w pewnym momencie wywiązała się kłótnia.

- Wówczas to znajdujący się na miejscu trzej mężczyźni 30-, 32- oraz 47- latek zaczęli bić pokrzywdzonego. Dwie kobiety  - 34- i 46- latka z kieszeni spodni mężczyzny wyciągnęły telefon komórkowy oraz portfel, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 173 złotych po czym wypchnęli go na zewnątrz mieszkania – informuje Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Mężczyzna o zdarzeniu powiadomił policjantów, którzy przybyli na miejsce i zaczęli szukać sprawców. Dwaj z nich wpadli jeszcze tego samego wieczoru, natomiast trzeci z mężczyzn oraz dwie kobiety do policyjnego aresztu trafili następnego dnia. Wszyscy uczestnicy biesiady usłyszeli zarzut rozboju.

- W stosunku do 30- i 32- latka w niedzielę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. W poniedziałek względem 46- letniej kobiety zastosowany został środek wolnościowy w postaci dozoru policji – wyjaśnia Joanna Szczepaniak.

Pozostała dwójka, czyli 34-letnia kobieta i 47- letni mężczyzna także najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.  Za rozbój grozi 12 lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO