REGION
„Lucy”: nowy czworonożny funkcjonariusz w koneckiej komendzie policji
W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich pojawił się nowy, wyjątkowy funkcjonariusz. To suczka rasy owczarek belgijski o imieniu Lucy. Ma rok i cztery miesiące i jest psem patrolowo-tropiącym, już zaczęła służbę wraz z opiekunem – sierżantem Kacprem Łyczkiem.
Za duetem specjalne, kilkumiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Teraz Lucy może już dołączyć do mundurowych z koneckiej jednostki policji, a dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom jest cennym wsparciem.
– Do jej zadań należy przede wszystkim przeszukiwanie terenu, tropienie śladów ludzkich, między innymi sprawców przestępstw czy osób zaginionych. Także podejmowanie pościgu za przestępcami, branie udziału w zabezpieczaniu różnego rodzaju wydarzeń, a w niebezpiecznych sytuacjach obrona swojego przewodnika. Lucy ma bardzo dużo energii oraz zapału do pracy – podkreśla mł. asp. Marta Przygodzka z KPP w Końskich.
Średnio, psia służba w szeregach policji trwa do dziesięciu lat, a rozpoczyna się kiedy czworonóg ma około roku, dwóch.

![[FOTO] Słodki upominek, albo rózga. Kierowco: jedź bezpiecznie!](/media/k2/items/cache/b5bf811784e792a6c164ba3d9d7bfeaf_XS.jpg)



![[AKTUALIZACJA] Zderzenie dwóch ciężarówek w Kostomłotach](/media/k2/items/cache/9fafdf498f1dc99012c7fcff964ac14c_XS.jpg)