REGION
Kolędowali na Świętym Krzyżu


W uroczystość Objawienia Pańskiego w bazylice na Świętym Krzyżu odbył się koncert charytatywny na rzecz ciężko chorej mieszkanki Nowej Słupi. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewał Stanisław Soyka.
Organizatorami koncertu byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i Stowarzyszenie Per Crucem. Dochód ze sprzedaży cegiełek został przeznaczony na wsparcie dla Doroty Józoń, mieszkanki Nowej Słupi, chorej na stwardnienie rozsiane. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.
– Jestem wdzięczna za organizację koncertu i pomoc dla Pani Doroty, która cierpi na nieuleczalną chorobę. Pozyskane środki, z pewnością będą dla niej ogromnym wsparciem oraz dowodem na to, że w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znajduje nie jest sama – mówiła wicemarszałek Renata Janik. – W tym wyjątkowym dniu Święta Trzech Króli naprawdę warto tu być i cieszę się, że tylu mieszkańców województwa jest dzisiaj z nami aby wspólnie śpiewać kolędy oraz nieść pomoc – dodała.
Na Świętym Krzyżu od kilku lat odbywają się koncerty charytatywne, wspierające mieszkańców diecezji sandomierskiej, a szczególnie okolic Świętego Krzyża. Za organizację wydarzenia dziękowała obecna w bazylice Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, poseł na Sejm RP. – Święty Krzyż pomaga. Sanktuarium, które przez wieki było symbolem wspólnoty chrześcijańskiej dziś kontynuuje tą tradycję i dba o swoją wspólnotę, a przede wszystkim wspiera tych, którzy są w potrzebie. To bardzo ważna inicjatywa. Dziękuję za nią ojcom Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej – mówiła Anna Krupka.
Wagę wydarzenia oraz szczytny cel koncertu podkreślał senator Krzysztof Słoń. – Dziś Święto Trzech Króli. Dwa tysiące lat temu Jezus objawił się światu poprzez narodzenie w stajence. Dziś objawia się poprzez swoich wyznawców i dzieła miłosierdzia. Takim dziełem jest dzisiejszy koncert, szczególny ponieważ dedykowany osobie potrzebującej – mówił Krzysztof Słoń.
Podczas koncertu wystąpili: Zuzanna Bera, Wiktoria Gawron, Echo Łysicy, Maria Żelazowska i zespół śpiewaczy Modrzewianki. W ich repertuarze znalazły się m.in. ludowe wykonania pastorałek. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewał także Stanisław Soyka.
Oprac. na podst.: UMWŚ








