REGION
Edukacja patriotyczna,teatralna i sportowa. Propozycje ŚCDN


Szkoła pozytywnych myśli, Sportowy elementarz czy Teatralna przygoda – to nazwy projektów, które będzie realizować Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019.
-Zaczynamy 3 października od Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Przyszłości. Czeka nas wiele inspirujących wykładów, które mają na celu promocję innowacyjnych i kreatywnych działań realizowanych w szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju – powiedział Jacek Wołowiec Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jak dodał, w tym roku po raz pierwszy nastąpi rozstrzygnięcie „Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła” w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła. Do konkursu zakwalifikowały się 63 szkoły z 10 województw.
Kolejnym działaniem będzie kontynuacja projektu „Akademia Obywatelska 1918”. W ramach przedsięwzięcia 45 szkół z województwa świętokrzyskiego zaprosiło lokalne społeczności do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
ŚCDN już po raz trzeci zaprosiło do wzięcia udziału w programie „Dziecięca piłka ręczna”, który kierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III. –Po zebraniu ubiegłorocznych, pozytywnych doświadczeń kontynuować będziemy nasz program również w części dedykowanej uczniom klas czwartych pod nazwą „Szczypiorniak IV” – poinformowała Beata Piątek nauczyciel konsultant w ŚCDN. Jak dodaje kontynuowany będzie także program „Sportowy Elementarz”, w ramach którego szkoły otrzymają sprzęt sportowy m.in. bramki i piłki.
Znajdzie się również coś dla humanistów i pasjonatów aktorstwa. -Zapraszamy nauczycieli na niezwykłe spotkanie z teatrem m.in. z zakresu pedagogiki teatru, pantonimy, emisji głosu. Zajęcia przeprowadzą profesjonaliści z instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Kieleckiego Teatru Tańca – informuje Kinga Orlicz konsultant ŚCDN.
Ostatnią propozycją jest projekt „Szkoła pozytywnych myśli”. –Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców w podejmowaniu działań w obszarze zdrowia psychicznego. Wiedza i umiejętności z tego obszaru wymagają oswojenia i zrozumienia – podkreśliła Marzanna Kostecka-Biskupska nauczyciel konsultant w ŚCDN.
Innowacyjne projekty dla szkół są realizowane w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim.








