REGION
Cyfrowe 20 lat


Ideą konkursu było wyłonienie instytucji publicznych oraz interesujących wdrożeń, których dorobek w cyfryzacji wyróżnia się spośród pozostałych podmiotów na terenie województwa świętokrzyskiego w obszarze zastosowań nowoczesnych TIK, ukazanie kluczowej roli wdrażanych narzędzi i rozwiązań informatycznych we wspomaganiu działalności tych instytucji oraz promocja działań z obszaru cyfryzacji, które wpłynęły na usprawnienie pracy i obsługi mieszkańców. Konkurs, to również wyróżnienie szczególnie zaangażowanych gospodarzy i odgrywających duże znaczenie informatyków, którzy swoją pasją, działaniem i świadomością w sposób istotny, wpłynęli na rozwój cyfrowy regionu.
– Do tej pory mówiliśmy dużo o projektach, dziś chcemy powiedzieć więcej na temat osób, które te projekty tworzą. Poprzez wręczenie statuetek chcemy docenić i wyróżnić tych, którzy byli szczególnie zaangażowani w ciągu ostatnich 20 lat w rozwój cyfrowy naszego regionu. Po raz pierwszy nagrodzimy osoby i instytucje, które mogą stanowić wzór do naśladowania – mówiła Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego.
– Nagradzamy tych, którzy w najlepszy sposób przyczyniają się do rozwoju naszego województwa, pokazują wszystkie te projekty, które wzbogacają cyfryzację regionu – mówiła Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. – Myślę, że czas jubileuszu, to dobra okazja do podsumowań ale i do dalszego rozwoju informatyzacji, która ulepsza nasze życie – dodała.
Kategoria „Instytucja publiczna” z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, jednostek rządowych, podmiotów publicznych o charakterze oświatowym, zdrowotnym oraz pozostałych instytucji o charakterze publicznym z terenu województwa świętokrzyskiego – które w najlepszy sposób odpowiadają na wyzwania gospodarki opartej o wiedzę, innowacje, świadczą coraz więcej e-usług, zapewniają wysokiej klasy oprogramowanie i sprzęt IT, a także dostęp do szerokopasmowego Internetu.
I miejsce: Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
II miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach
III miejsce: Urząd Miasta i Gminy Ostrowiec Świętokrzyski
Wyróżnienia: Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego oraz Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego,
Kategoria „Projekt” lub wdrożenie realizowany na terenie województwa świętokrzyskiego – promujący wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych oraz szerokopasmowego Internetu.
I miejsce: Urząd Miasta i Gminy Kielce za projekt: e – Świętokrzyskie – budowa sieci światłowodowych wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce
II miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach za projekt: Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego, w skład której wchodzą Portal Informacji Kulturalnej – PIK (redakcja), studio telewizyjne, studio radiowe, dział wydawniczy, w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego
III miejsce: Urząd Miasta i Gminy Starachowice za projekt: Poprawa dostępności infrastruktury sportowej i edukacyjnej placówek oświatowych Gminy.
Kategoria „Gospodarz” – osoba reprezentująca dany podmiot publiczny, występująca w roli kierownika jednostki – lider, menager, inicjator. Skutecznie dba o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego ale przede wszystkich aktywnie uczestnicząca w procesie rozwoju cyfrowego regionu.
I miejsce: Marcin Majcher, Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów
II miejsce: Youssef Sleiman, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętego Rafała w Czerwonej Górze
III miejsce: Jacek Balicki, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Wiślica
Kategoria „Informatyk” – osoba zatrudniona na stanowisku związanym z obsługą informatyczną jednostki, rozwojem społeczeństwa informacyjnego, rozwojem telekomunikacji i IT, w danej instytucji z terenu województwa świętokrzyskiego. Posiada szeroką wiedzę, doświadczenie i umiejętności informatyczne. W niekonwencjonalny sposób rozwiązuje z definicji problematyczne sytuacje. Lider i menager. Konsekwentnie realizuje ideę nowoczesnych technologii i lepszego zastosowania narzędzi dostarczanych przez IT.
I miejsce: Mariusz Bartosik, główny specjalista, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Anna Trawka, konsultant, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
III miejsce: Robert Kurosz, specjalista ds. informatyki, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Wyróżnienie: Radosław Lachowski, Naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji, Starostwo Powiatowe w Końskich
Wyróżnienie: Sebastian Krawczyk, Kierownik Referatu Obsługi Informatycznej, Urzędu Miasta i gminy Starachowice
Kategoria „Przedsiębiorstwo” z terenu województwa świętokrzyskiego, które stosując profesjonalne metody zarządzania oraz nowoczesne i innowacyjne technologie, ukierunkowuje się na potrzeby klienta. Dba o rozwój i wprowadza na rynek najnowsze rozwiązania IT. Jego polityka rozwoju, oparta jest na budowaniu wizerunku i ugruntowaniu pozycji na rynku lokalnego lidera IT. To firma prowadząca działalność gospodarczą na terenie naszego województwa, przynajmniej dwa lata bez względu na jej wielkość czy formę prawną.
Firma PHU BITNET S.C. Zbigniew Dąbrowski, Damian Nowak, Marta Rusinowicz, Jolanta Sitarska z Ożarowa
Firma Altar Sp. z o. o. w Kielcach
Firma Infover Spółka Akcyjna w Kielcach
NAGRODY SPECJALNE Komisji Konkursowej – za całokształt pracy zawodowej na rzecz rozwoju cyfrowego regionu
Zespół – Michał Pająk i Wojciech Żelazny, Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej w Kielcach
Ferdynand Jagiełło
Ryszard Mężyk
Starostwo Powiatowe w Kielcach
Oprac. na podst. danych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego








