Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Planuje długie życie

24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość wśród dzieci - cz. 2

środa, 21 października 2020 14:12 / Autor: Radio eM
24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość wśród dzieci - cz. 2
24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość wśród dzieci - cz. 2
Radio eM
Radio eM

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE”

Od 4 sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12.12 zapraszamy na audycje edukacyjne poświęcone profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, także najmłodszych. To druga po paleniu papierosów najczęstsza przyczyna występowania poważnych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów złośliwych. Światowy Dzień Walki z Otyłością ma na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tej choroby. Jak planować wspólna aktywność z dzieckiem? Jak sugerować bliskim, że najlepszym prezentem dla naszego dziecka nie będą słodycze czy inne niezdrowe przekąski tylko np. książka?  Czy od czasu do czasu możemy pozwolić naszym dzieciom na małe szaleństwo tzn. zjedzenie czekolady, żelków, wypicie słodkiego napoju? Co się dzieje z organizmem, kiedy jemy cukier? Dlaczego tak ważne jest ograniczanie spożywania cukru?

Na te i inne pytania odpowie Joanna Zajęcka, psychodietetyk, ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90 procent wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających pięć lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

 

             Logo BO MZ RGB                                

logo planuje poziom web

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO