Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Nowy artysta - Dawid Tyszkowski

wtorek, 19 września 2023 22:55 / Autor: Michał Sierlecki
Nowy artysta - Dawid Tyszkowski
Nowy artysta - Dawid Tyszkowski
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Dawid Tyszkowski to artysta, który całkiem niedawno dołączył do grona wykonawców wytwórni Kayax. Zagrał także świetny koncert na trzeciej odsłonie "Podsłuchów" w Kielcach. Zgromadzona publiczność do końca nie wiedziała, kogo będzie słuchać. Sala Kieleckiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Było warto. Dźwięki, które popłynęły ze sceny, zachwyciły słuchaczy.

Dawid Tyszkowski to bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Przez wielu nazywany „objawieniem” sceny alternatywnej. Mimo młodego wieku, Dawid tworzy dojrzałe oraz pełne emocji teksty, które z łatwością przekształca w oryginalne, muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.

W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę „Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał "Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą”, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. W 2023 roku wystąpił na Wodecki Twist Festiwal oraz u boku MIUOSHA i Zespołu Śląsk w projekcie „Pieśni Współczesne”.

 

źródło: www.kayax.pl

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO