MIASTO
W przyszłym tygodniu Korona zmieni właściciela


Były piłkarz, a obecnie menadżer piłkarski Marek Citko wraz z biznesmenem Jakubem Meresińskim najprawdopodobniej podpiszą w przyszłym tygodniu umowę dotyczącą kupna Korony Kielce – nieoficjalnie dowiedziało się Radio eM Kielce.
Konferencja prasowa w tej sprawie zostanie zwołana w środę, 18 maja, o godzinie 13 w Urzędzie Miasta. Naszych informacji nie chciał potwierdzić prezydent Wojciech Lubawski. – Do środy nie zamierzam tej sprawy komentować. Mogę jedynie powiedzieć, że zainteresowane są trzy podmioty – mówi prezydent Kielc.
Citko od dawna jest zainteresowany zakupem akcji kieleckiego klubu. Pierwsze próby podjął w zeszłym roku. Obecny menadżer piłkarski miał wtedy reprezentować grupę inwestorów ze Szwajcarii. Temat powrócił miesiąc temu, a warunkiem kupna było utrzymanie się Korony w Ekstraklasie. Początkowo mówiło się o firmie z Polski. W grę wchodziła spółdzielnia mleczarska Mlekovita oraz jeden z największych producentów stolarki Drutex. Jednak prezesi obu firm stanowczo zdementowali te informację. Na niedawnym spotkaniu w ratuszu Citko pojawił się z biznesmenem Jakubem Meresińskim, który działa w branży spożywczej.


![[ZDJĘCIA] Festyn „Żyj zdrowo i kolorowo” w SP nr 27](/media/k2/items/cache/f6a2ca6dee21d052d51db6fad2e6b9b4_L.jpg)



![[FOTO] Wspólna zabawa w przedszkolu Świętej Rodziny](/media/k2/items/cache/4de3d0a15d14ab1a8a86d0b69fe1c9b4_L.jpg)

