MIASTO
Uderzył w zaparkowany samochód. „Wydmuchał” trzy promile


Dzięki czujności strażnika miejskiego po służbie, kompletnie pijany kierowca zakończył swoją nieodpowiedzialną jazdę. Mężczyzna spowodował wczoraj (9 listopada) kolizję w centrum Kielc.
Do niecodziennej sytuacji doszło na ulicy Lecha Kaczyńskiego. Właśnie tam funkcjonariusz po godzinach pracy zauważył kierowcę, który uderzył w zaparkowany samochód. Gdy mężczyzna wysiadł z auta, jego chwiejny krok zaalarmował funkcjonariusza.
- Zachowanie i wyczuwalna charakterystyczna woń sugerowały, iż jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Strażnik, nie zastanawiając się ani chwili, natychmiast uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, otwierając drzwi od strony kierowcy i wyciągając kluczyki ze stacyjki – informuje Angelika Kopczyńska, rzecznik Straży Miejskiej w Kielcach.
Na miejsce przyjechała policja, badanie alkomatem u mężczyzny wykazało trzy promile alkoholu.
![[ZDJĘCIA] Festyn „Żyj zdrowo i kolorowo” w SP nr 27](/media/k2/items/cache/f6a2ca6dee21d052d51db6fad2e6b9b4_L.jpg)



![[FOTO] Wspólna zabawa w przedszkolu Świętej Rodziny](/media/k2/items/cache/4de3d0a15d14ab1a8a86d0b69fe1c9b4_L.jpg)


![[FOTO] Nordyckie baśnie u kieleckich przedszkolaków](/media/k2/items/cache/7469a9a1ab7687b0066ef0448778b2e8_L.jpg)
