Spacer przed Ligą Mistrzów

czwartek, 20 listopada 2014 09:28 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

To było piękne i gładkie zwycięstwo. Vive Tauron Kielce  zmiażdżyło w Hali Legionów Chrobrego Głogów 39:23. Po siedem bramek dla kielczan zdobyli Manuel Strlek i Ivan Cupić.

Mistrzowie Polski do środowego meczu przystąpili osłabieni przez kontuzje Tobiasa Reichmanna, Julena Aginagalde i Tomasza Rosińskiego. Mimo absencji tak znaczących zawodników faworyt spotkania mógł być jednak jeden. Kielczanie potwierdzili to już w pierwszych minutach, w których wypracowali sobie sporą przewagę. Szczelna obrona powodowała to, że znacznie ułatwioną pracę miał Marin Sego. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nękali Chrobrego zabójczymi kontrami, dlatego do przerwy było aż 20:12.

W drugiej połowie Vive ku rozpaczy Chrobrego nie spuściło z tonu. Kapitalnie bronił Marin Sego, a jego koledzy z chirurgiczną precyzją wykorzystywali każdą kontrę. W pewnym momencie przewaga kielczan wynosiła już 19 bramek. Głogowianie jednak zmobilizowali się w końcówce i zdążyli zmniejszyć stratę do wyniku 39:23.