Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przekaż 1% podatku dla Effectora Kielce

poniedziałek, 18 marca 2013 09:00 / Autor: Maciej
Maciej

Celem Fundacji Studenckiej „Młodzi – Młodym” jest wspieranie osób zdolnych i ambitnych, a jednocześnie takich, które nie mają środków finansowych na rozwijanie swoich talentów. Stąd inicjatywa organizacji wsparcia szkolenia dla zdolnych dzieci i młodzieży grających pod szyldem Effector Kielce.

1% podatku przekazany od sympatyków kieleckiej siatkówki mógłby być przeznaczony także na zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń, wynajem obiektów sportowych, wyjazdy na zawody. To wszystko wymaga mnóstwo pieniędzy. Ogromnie nas cieszy, że grupa naszych juniorów i zawodników Młodej Ligi tak chętnie bierze udział w zajęciach sportowych i z powodzeniem, z sukcesami startuje w rozgrywkach siatkarskich – informuje Anna Olszewska, dyrektor marketingu kieleckiego klubu.

Co ciekawe, szkoleniem zainteresowani są nie tylko chłopcy. – Chcielibyśmy również w przyszłości wznowić siatkarskie treningi dla dziewcząt. Odbieramy mnóstwo telefonów w tej sprawie od rodziców dziewczynek i od samych zainteresowanych – młodych, początkujących siatkarek – dodaje Olszewska.

Fundacja, która wpadła na pomysł pomocy dla juniorów Effectora Kielce oraz zawodników Młodej Ligi obecnie współpracuje z ponad 467 klubów sportowych, ponad 193 placówki oświatowe, 31 organizacji oraz 33 osoby prywatne szczególnie uzdolnione oraz pokrzywdzone losowo.

Wystarczy niewiele, aby pomóc młodych zawodnikom w rozwijaniu swoich zainteresowań i talentów. Aby tego dokonać należy w zeznaniu podatkowym za rok 2012 w rubryce CEL wpisać: Effector Kielce 1994 i podać numer KRS: 0000270261.

Fot. Grzegorz Pięta

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO